Letos bez evropských pohárů

Letos bez evropských pohárů 4.7.2023

Na základě všech získaných informací od zástupců FIBA EUROPE se vedení BK ARMEX Děčín rozhodlo nevyužít svého práva a klub nepřihlásilo do kvalifikace o FIBA Europe Cup. Na tu jedinou měl náš klub jako vicemistr vzhledem ke koeficientu ČR v jednotlivých soutěžích FIBA nárok.

Kromě vysokých nákladů na samotnou účast je hlavním důvodem nevyhovující hala, kdy nejviditelnějším parametrem je kapacita sedaček, jíž splňuje ARMEX Sportcentrum sotva ze dvou třetin. Ještě zásadnějším problémem jsou neodpovídající koše, které nejsou standardizované, což FIBA pro své soutěže vyžaduje. V neposlední řadě nevyhovují také světelné tabule a ukazatele limitu 24 sekund. Ty však už klub aktuálně řeší s vedením města.

Vedení BK ARMEX Děčín však bere fakt, že se v ročníku 2023/2024 nemůže zúčastnit FIBA soutěží, jako výzvu a motivaci. Klub tak začíná sbírat data pro detailní podklady, s nimiž chce postupně připravit zlepšení stavu tak, aby pro Děčín bylo v budoucnu možné pořádání kvalitních mezinárodních akcí, což nyní bohužel možné není.

Poslední možnost mezinárodní konfrontace je tak Alpe Adria Cup, v němž náš klub o účasti také intenzivně jednal. Nakonec se však vedení klubu po pečlivém zvážení všech okolností rozhodlo AAC v nastávající sezoně rovněž nezúčastnit.

Soutěže ve kterých tak BK ARMEX Děčín v sezoně 2023/2024 nastoupí budou KOOPERATIVA NBL, ČESKÝ POHÁR a FEDERÁLNÍ POHÁR.

V pondělí 3.7. proběhl los Kooperativa NBL a rozpis utkání by se měl v nejbližších hodinách objevit na webu soutěže.

Na podrobnosti o Českém poháru se čeká a o Federálním poháru jsme již dříve psali ZDE.

 

Nahoru