Válečníci i ve třetím ročníku Federálního poháru

Válečníci i ve třetím ročníku Federálního poháru 28.6.2023

Projekt Federálního poháru napíše svoji další kapitolu. Konfrontace českých a slovenských týmů přinese na jednom místě v začátku září to nejlepší, co obě ligy nabízí.

Upravený formát ukáže v Levicích basketbalovou lahůdku. Na jednom místě uvidí fanoušci oba mistry i vicemistry. Za slovenskou stranu se představí Patrioti Levice a BC Komárno, z Čech pak dojedou BK Opava a BK ARMEX Děčín. 

„Je pred nami tretí ročník Federálneho pohára, v ktorom sme sa tentokrát rozhodli sústrediť na jednom mieste to najlepšie, čo ligové súťaže v Čechách a na Slovensku v predchádzajúcej sezóne priniesli. Fanúšikovia sa môžu tešiť, že dva týždne pred štartom oboch basketbalových líg uvidia na jednom mieste v priamej konfrontácii, takto kvalitné tímy. Myslím si, že to bude prvýkrát od rozdelenia Česko-Slovenska, aby sa na turnaji stretli finalisti oboch súťaží. Aktuálne začíname pracovať na produkcii a zabezpečení celého podujatia. Veríme, že sa nám podarí zorganizovať jeden špičkový event so všetkým, čo k tomu patrí,“ povedal organizátor podujatia a autor myšlienky Ladislav Garaj.

"Federální pohár je od počátku velmi nápaditý projekt z dílny slovenských Levic, kde produkují sportovně, a především marketingově parádní basket a budují prestižní značku. Oproti minulým dvěma ročníkům bude letošek pouze o jednom, o to však prestižnějším turnaji s potenciálem parádního eventu. Ač jde pro nás o kus cesty, bereme to jako první vrchol sezóny, kdy se bude hrát o cennou trofej se silnými soupeři a nás čekají dvě těžké prověrky dva týdny před startem nového ročníku Kooperativa NBL. Jsme moc rádi, že můžeme být součástí a do Levic se moc těšíme.", uvedl k účasti BK ARMEX Děčín sportovní manažer Jakub Důra.

Federální pohár dosud poznal pouze jednoho vítěze, BK Opava bude mít možnost zvednout trofej i potřetí za sebou. Ve finále se vždy utkal se soupeřem ze Slovenska. V roce 2021 to byli Spišskí Rytieri a vloni Patrioti Levice (letošní obhájený mistr Slovenska).

Všechny zápasy turnaje odvysílá živě sportovní televize Joj Šport, v jednání je také televizní produkce pro území ČR.

Program 3. ročníku Federálního poháru (Športová hala Levice):

pátek 8. září – semifinále
17:00  BK Opava – BC Komárno
19:15  Patrioti Levice – BK ARMEX Děčín

sobota 9. září
17:00  o 3. místo
19:15  finále

 

Nahoru