Jubilejní zápas

Jubilejní zápas 25.11.2022

Zápas 10.kola Kooperativa NBL bude mít pro BK ARMEX Děčín jednu velkou slavnostní zvláštnost. Půjde totiž pro klub o dvanáctisté utkání v české lize! Magickou hranici 1.200 dosáhnou Válečníci jako teprve druzí, a to po Pardubicích, kde byla tato meta překonána v jejich prvním letošním duelu. Děčín vstupoval do ročníku 2022/23 s celkovou historickou bilancí 628 výher a 561 proher, a jako jeden z mála klubů si drží pozitivní bilanci (lepší jsou jen Nymburk, Nový Jičín, Prostějov, Zbrojovka Brno a Opava, dále mají pozitivní bilanci ještě Levice, ale ostatní týmy mají více proher než vítězství).

Aktuální bilance Děčína v české lize je tedy 635:564. Právě probíhající ročník 2022/23 je třicátou sezónou samostatné Národní basketbalové ligy, a tak i třicátou sezónou Děčína v ní, což mají podobně už pouze Pardubice, Ostrava a USK Praha (dříve VŠ). Za tuto dobu získal Děčín čtyřikrát bronz a čtyřikrát stříbro. 

Do Olomouce tak jede tým trenéra Grepla bojovat k jubilejnímu duelu o svou celkovou výhru číslo 636, ale půjde především o osmé vítězství v letošním ročníku, jenž by tým vrátilo na sdílené první místo tabulky. Více k utkání se dozvíte na jiném místě našeho webu ZDE

Zajímavá je také historická tabulka na webu NBL.BASKETBALL, kde jsou však údaje pouze od roku 1998.

 

Nahoru