Královští sokoli vs BK Děčín 73 : 80

26. 08. 2020, 17:00 HOD. SH Třebeš

KOMENTÁŘ PO UTKÁNÍ

Válečníci porazili domácí Sokoly

Další přípravný duel sehráli Válečníci na palubovce Hradce Králové, tedy soupeře z Kooperativa NBL, a cestu domů si osladili další výhrou. Oba týmy nebyly kompletní, protože Válečníkům chyběl Tomáš Pomikálek, jenž se sice už rozcvičoval, ale do zápasu ještě nezasáhl, a trio mladíků Bobek, Skalička a Rozsypal. Domácí postrádali srbské duo Barac - Stamenkovic a Haladu. Naopak v děčínském dresu dostali šanci ukázat své schopnosti mladíci: chomutovští Boyko a Kovář, liberecký Vlasák a poprvé se v nominaci A-týmu ukázal také patnáctiletý děčínský odchovanec Oliver Žižka (ten zatím sledoval utkání jen z lavičky).
Úvodní čtvrtina byla z obou stran nervózní, padalo relativně málo bodů a Děčané ji vyhráli 15:16. Ve druhé čtvrtce se už hra zklidnila a domácí zkušeným výkonem otočili na poločasových 36:34. Válečníci dávali do střetnutí opět hodně energie, ale trápily je ztráty a časté fauly.
Po přestávce se však karty obrátily, naši přidali v obraně, soupeři dovolili ve třetí desetiminutovce dát jen 12 bodů, naopak sami jich nastříleli 25 a odskočili na 48:59. V poslední periodě pak navýšili své vedení až na dvacet bodů, v závěru ale domácí desetibodovou šňůrou manko snížili a zdálo se, že by mohlo dojít ještě k dramatické koncovce. To však Válečníci odmítli a vyhráli 73:80.
Pro Děčín bylo utkání další kvalitní prověrkou, jež ukázala řadu pozitiv v týmu Válečníků, ale také odhalila nedostatky, na kterých se musí ještě pracovat. Tím hlavním bylo 25 ztrát, což stálo náš tým přesvědčivější vítězství. Naopak Válečníci byli lepší ve střelbě za dva i tři body, a také lépe doskakovali. Větší počet faulů byl dán velikým nasazením.

Královští sokoli Hradec Králové - BK ARMEX Děčín 73:80
Body Hradce: Šoula 22, Lošonský 15, Mráz 13, Sedmák 9, Peterka 7, Koloničný 3, Brožek 3, Kantůrek 1, Chlumecký 0.
Body Děčína: Šiška 13, Ježek 12, Grunt 11, Kotásek 10, Kroutil 10, Mach 10, Žikla 7, Boyko 3, Kovář 2, Vlasák 2.  

Čtvrtiny: 15:16, 21:18, 12:25, 25:21

Rozhodčí: Hruša, Vošahlík, Ulrych

KOMENTÁŘ PŘED UTKÁNÍM

Další prověrku pro Děčín připraví konsolidovaný tým Sokolů, který udržel velkou část kádru a trenér Peterka tak může nadále počítat se zkušenou zahraniční osou Lošonský, Sedmák, Stamenkovič, Barac. Tu pak doplňují zkušenější borci Ondřej Peterka, ex-děčínský Halada, Koloničný a dále mladší Kantůrek s Mrázem. Novými tvářemi jsou Šoula a Brožek. Z loňského kádru tedy odešli důležití hráči Pekárek a Tresač, kariéru pak ukončili Andres (stal se kondičním trenérem) a Mahler.

Tým trenéra Lubomíra Peterky si zatím nechává ještě jedno místo pro cizince volné. Stejně jako vloni bude Hradec velmi zkušeným a nepříjemným soupeřem a Válečníky čekají dvě střetnutí v přípravě, aby se oba celky potkaly už ve druhém kole Kooperativa NBL ve středu 16.9. v hradecké Sportovní hale Třebeš.

Královští Sokoli dosud odehráli v přípravě několik duelů - 13.8. na půdě prvoligových Pardubic U23 vyhráli 85:93. Hned o den později sehráli duel na půdě polského Walbrzychu (který čeká Válečníky v pátek 28.8.), kde padli 85:73... 18.8. vyhrál Hradec Králové v Prostějově s domácím Olomouckem 81:89. V pátek 21.8. na domácí půdě s Kolínem prohráli Sokoli těsně ve druhém prodloužení 107:109, aby Medvědům oplatili porážku v pondělí 24.8. na středočeské palubovce 75:92.

 

 

Nahoru