Sršni Písek vs BK Děčín 71 : 90

11. 08. 2020, 17:00 HOD. Sportovní hala Sokol

Po utkání

Sokol Sršni Písek - BK ARMEX Děčín 71:90

Druhý přípravný duel zavedl Válečníky na palubovku ambiciózního účastníka 1. ligy mužů, který se netají postupovými ambicemi do nejvyšší české soutěže. A děčínský tým prověřil opravdu důkladně.
Domácí začali výborně, a v bouřlivé atmosféře ukazovali, že mají chuť získat skalp cenného soupeře. Proti Válečníkům nasadili nepříjemnou zónovou obranu, do utkání dávali velikou energii, o což se postarali mladíci v jejich sestavě, a naopak zkušení borci, jako například pivot Pavel Englický či křídelník Petr Šlechta, ukazovali své dovednosti. I proto skončil poločas jen těsným vedením Děčína 38:40.
Po přestávce se našim podařilo své vedení navýšit, ale Sršni se znovu vzepjali, nepříjemně bodali a před poslední přestávkou prohrávali opět jen minimálním rozdílem 58:62. Až v poslední čtvrtce si Válečníci vybudovali výraznější vedení, které se jim už podařilo uhájit, přestože v posledních minutách dostali prostor i mladíci z děčínské lavičky - 71:90.

Přípravný zápas to byl kvalitní, hrálo se důrazně až tvrdě, rozhodčí měli dost práce (na fauly to bylo 27:28) a Děčané museli urputně bojovat o svoji výhru.
Nejlepší střelci: Šlechta 25, Sýkora 9 - Pomikálek 22, Šiška 21, Ježek 11. Čtvrtiny: 18:14, 20:26, 20:22, 13:28.

Před utkáním

Sršni jsou amiciózním jihočeským celkem, který dominuje v mládežnickém basketbalu v regionu a v posledních letech sbírá úspěchy i na celorepublikové úrovni. V druhé nejvyšší soutěži atakuje v poslední dekádě přední místa a především po návratu hráčů se zkušenostmi z NBL (Englický, Šlechta, Sýkora) v kombinaci s dravými členy mládežnických reprezentací, se jeví jako jeden z adeptů na případnou baráž o NBL. Oproti minulým rokům z Písku zaznívají vážné úvahy o postupových ambicích. Tým vedený ronvěž bývalým hráčem z NBL a zároveň čerstvě oceněným mládežnickým trenérem roku Janem Čechem tak bude pro Válečníky další zajímavou prověrkou.

Zajímavostí je kolem píseckého basketbalu jistě mnoho. Kromě toho, že za mládežnické týmy zde nastupovala vycházející česká hvězda Vít Krejčí, je pro děčínské příznivce zaznamenáníhodné, že v pozici fyzioterapeutky zde částečně působí Kateřina Kramlová, která v Děčíně na stejné pozici strávila první své angažmá u profesionálního týmu.