Basket Brno vs Basket Brno 0 : 0

15. 08. 2020, 18:30 HOD. Hala Widowiskovo Sportowa

Válečníci na úvod přípravy nestačili na polského mistra

Basketbalisté Děčína mají za sebou první přípravný zápas na novou sezónu Kooperativa NBL. A také papírově nejsilnějšího soupeře, úřadujícího polského mistra a účastníka VTB ligy.

Pro oba celky to byl první duel v přípravě a úvod vyšel daleko lépe Válečníkům, kteří předvedli famózní výkon, dařilo se jim v obraně i útoku a brzy vedli 2:15! Polský velkoklub byl situací poněkud zaskočen, ale v  dalších minutách začal ukazovat své kvality a manko rychle vymazal. Jeho kádr s řadou cizinců, který je poskládán tak, aby mohl konkurovat silným soupeřům nejen doma, ale také ve VTB lize, předváděl agresivní obranu, velice intenzivní hru, jež na českých palubovkách ukazuje snad jen Nymburk, a také efektivitu. Po první čtvrtce byl stav ještě 22:22, ale v poločase už vedli domácí 57:40, a ve své dominanci nepolevili ani ve druhé půli. Po třech čtvrtkách vedli již téměř o čtyřicet bodů 88:52 a nakonec vyhráli drtivě 110:64.

Zelená Hora opravdu celý zápas, až na úvod, tlačila "na pilu", dostávala Válečníky pod tlak a získávala míče, ze kterých pak dávala jednoduché koše. Ostatně, za vše hovoří počet ztrát 9:36!
Přes vysokou porážku a zaostáním takřka ve všech statistikách je ale pro děčínský tým každá taková konfrontace přínosem, neboť šlo o skvělou přípravu, poměření sil se silným, vyhraným a zkušeným soupeřem, který ukázal, na čem dále pracovat. Za mínku stojí také velká porce minut pro mladé hráče, pro většinu z nich byl takový zápas prvním střetem s basketem evropské úrovně.  

Nejlepším střelcem domácích byl americký pivot Groselle, druhý byl dánský křídelník Lundberg a třetí polské křídlo Ponitka. V sestavě slavného trenéra Žana Tabaka je mimo jiné polský reprezentan Koszarek. Z Válečníků se dvojcifernými střelci stali Pomikálek a Ježek, kroutil přidal 9 bodů.

Stelmet Enea Zielona Góra - BK ARMEX Děčín 110:64 (22:22, 57:40, 88:52)

Nejlepší střelci: Groselle 19, Lundberg 18, Ponitka 17, ... - Pomikálek 15, Ježek 11, Kroutil 9, ... Trojky 12:4, TH 18/32:14/22, doskoky 37:40. 

 

Nahoru