5. kolo

BK ARMEX Děčín vs USK Praha

28. 02. 2024, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PŘED UTKÁNÍM

Po náročném programu letošního finálového turnaje Česko-Slovenského poháru a následné reprezentační přestávce čeká na Válečníky další zápas nadstavbové skupiny A1. V něm se poměří s týmem USK Praha, který se rovněž zúčastnil závěrečného pohárového klání v Praze, a v boji o bronzové medaile porazil právě Děčín..

Pražané hrají s hodně mladým kádrem, přesto zažívají další povedenou sezónu a získali už několik cenných skalpů. Hned na úvod třeba porazili Brno i Nymburk, dvakrát zdolali Kolín a Písek a doma přehráli Pardubice. Přicházely ale také porážky a nakonec USK vstoupil do nadstavbové skupiny A1 z 6. místa s vyrovnanou bilancí 11 výher i porážek stejně jako sedmé Pardubice a osmý Kolín. "Ájedničku" začali Pražané domácí výhrou nad Kolínem 89:80, ale pak podlehli Ústí 85:72, Brnu 63:66 a Nymburku 79:84. 

V Českém poháru mužů naskočil tým USK Praha až do osmifinále, kde lehce zdolal notně nekompletní Písek 57:73, ve čtvrtfinále pak porazil domácí Brno 66:68 a postoupil do Louda Auto Final 8 Česko-Slovenského poháru. Zde ve čtvrtfinále porazil oslabenou Handlovou 66:57, poté v semifinále podlehl Nymburku 55:71, a v boji o bronz porazil Děčín 74:69.

Trenérem vysokoškoláků je Francouz Frank Kuhn, jenž dorazil ze Štrasburku a má zkušenosti také z francouzské reprezentace. Kádr USK je povětšinou složen z talentovaných českých hráčů, ale nechybí ani cizinci. Jedním je americký rozehrávač Matt Johnson, jeho krajan Trevon Faulkner hraje na křídle. Dalším cizincem je Marcel Bátovský, ten však nyní nehraje. Klub tak rychle angažoval novou posilu, a to zkušeného kamerunského pivota Bienvenu Mbida (205 cm), kterému je 34 let a je suverénně nejstarším hráčem kádru. 

Bodově táhne pražský celek Matt Johnson, který má průměr 14,2 bodu na utkání. Za ním je Patrik Samoura (12,0 + 7 doskoků a 3 asistence), Mbida má průměr po 4 utkáních 11,3 bodu a 9 doskoků. Těsně pod dvoujcifernou hranicí bodů jsou Ondřej Švec (9,9) a Dalibor Vlk (9,6). Své kvality ale mají také Marek Vyroubal, Filip Petružela, Trevon Faulkner a další. 

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "S USK se nám poslední zapás vůbec nepovedl, takže máme co napravovat. Potřebujeme zastavit rychlý protiútok soupeře, protože to nám dělalo velké problémy a zároveň se vyrovnat s presinkovou obranou. Doufám, ze budeme v co nejsilnější sestavě."
Maksim Šturanović, pivot BK ARMEX Děčín: "Hrajeme proti velmi dobře známému soupeři, proti němuž jsme letos hráli už třikrát, naposled na poháru. Jsou převážně mladým talentovaným týmem. Pokud chceme vyhrát, budeme muset najít způsob, jak se vyrovnat s jejich agresivitou, což je podle mě jejich nejsilnější zbraň. Neočekávám nic jiného než těžké utkání. Měli jsme dostatek času na zregenerování a zpracování nedávných změn, a teď už nedočkavě vyhlížíme pokračování sezóny a věříme ve vyladění naší formy před rozhodujícími zápasy."

Vzájemné zápasy v zákl. části KNBL:
BK ARMEX Děčín - USK Praha 93:79
Kroutil 28, Svoboda 23, Šturanovič 14 - Petružela 22, Johnson 16, Samoura 8, Vlk 8.
USK Praha - BK ARMEX Děčín 77:79
Samoura 20, Švec 15, Johnson 15, Vyroubal 12 - Walton 15, Šturanovič 13, Svoboda 10, Kroutil 10, Pomikálek 10.
Zápas o 3. místo Česko-Slovenského poháru:
USK Praha - BK ARMEX Děčín 74:69
Faulkner 18, Samoura 15, Šafařík 11 - Svoboda 26, Walton 15, Pomikálek 10.

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE.

Nahoru