Enea Zastal Zielona Góra vs BK ARMEX Děčín 112 : 83

25. 08. 2023, 17:00 HOD. Centrum Rekreacyjno-Sportowe

PO ZÁPASU

Podle předpokladů v Polsku nezasáhli do hry ani Tomáš Pomikálek ani Matěj Svoboda. Naopak se poprvé v děčínském dresu představili nové tváře Šturanović, Cubbage i Slowiak. Úvodní minuty jako by přeznamenaly útočnou sílu domácích, kteří trefili hned prfvní dvě trojkové střely, na něž odpověděla trojice Walton-Cubbage-Šturanović. Zielona Góra předváděla intenzivní a fyzický basketbal, Válečníci ale nacházeli odpověď a po první čtvrtině byl stav těsný 28:24. Druhá čtvrina přinesla velmi podobný obraz hry, a vyrovnané skóre. Už v této části se často musela vytírat palubovka, a tak se průběh natahoval. Poločas však znamenal vysoké skóre 53:49.

BK ARMEX Děčín se v Centru Rekreacyjno-Sportowem představil již poněkolikáté, ale poprvé byl zápas přesunut do tréninkové haly. Tým trenéra Dedeka si udržoval po celý průběh vysoké procento trojkové střelby (nakonec 54% při 13 trefách). Přestože byl průběh i třetího kvartálu vyrovnaný, mezi 28. a  30.minutou domácí odskočili na 82:66. Konečný výsledek 112:83 uzavíral za Děčín mladý Oliver Žižka dopichem po útočném doskoku. 

Do zápasu zasáhlo všech jedenáct hráčů Děčína s minimálně desetiminutovou minutáží. Trenér Grepl poctivě protočil sestavu a herní zkušenosti nabírali i všichni mladíci. Bodově se prosadilo devět hráčů, Děčín vyhrál na útočném doskoku. Zápas splnil svůj účel, přinesl na aktuální fázi přípravy, spoustu pohledných momentů a také některé kvalitní individuální výkony jako třeba AJ Walton, jenž stihl svých 32 bodů za necelých 20 minut na hřišti.

Zastal Zielona Gora - BK ARMEX Děčín 112:83 (28:24 53:49 82:66)
Střelci ZG: Hepa 21, Hall 19, Woroniecki 18, ...
Střelci DC: Walton 32, Cubbage 18, ...

 

PŘED ZÁPASEM

V pátek 25.8. sehrají děčínští Válečníci první přípravný duel před nadcházejícím ročníkem Kooperativa NBL 2023/24, a to na palubovce polské Zielony Gory.

Bývalý dvojnásobný účastník nejprestižnější Euroligy, a dvojnásobný účastník Ligy mistrů vhrál v nedávn

em Kooperativa NBL 2023/24, a to na palubovce polské Zielony Gory.

Bývalý dvojnásobný účastník nejprestižnější Euroligy, a dvojnásobný účastník Ligy mistrů vhrál v nedávné minulosti tři polské tituly (2016, 20 a 21). V loňském ročníku skončil na nepostupové deváté příčce. Na trenérském postu vystřídal Olivera Vidina slovinský stratég David Dedek, o čemž se rozhodlo až v polovině července. O hráčském kádru klub začal informovat až v začátku srpna, nejprve oznámil tři příchody - Nowak Musić, Aleksander Lewandowski a Michal Kolodziej. Necelý týden před utkáním pak bílo-zelené posílili dva američtí basketbalisté 208 cm vysoký nováček Kamaka Hepa a šestadvacetiletý křídelník Darious Hall přicházející z bulharské ligy. V úterý pak přidali jméno dalšího cizince - osmadvacetiletý Američan Courtney Stockard zastává pozici vysokého křídla a přichází z francouzského Poitiers. Ve středu pak klubové sociální sítě oznámily jméno navrátilce Geoffrey Groselle, jenž se po roce v Legii Varšava vrací do Zielony Gory, v jejímž dresu se s ním už Děčín potkal před dvěma lety. Bude jistě zajímavé sledovat aktuální sestavu, se kterou se polský celek v domácím prostředí představí.

BK ARMEX Děčín už bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. Matěj Svoboda, jenž dostal po reprezentačních povinnostech několikadenní volno, by měl absolvovat individuální program a do utkání nezasáhne. Poslední nováček Michael Cubbage bude pár dní po příletu, a o jeho startu se rozhodne až podle aktuální situace. V rámci náročné fyzické přípravy přichází různá drobná zranění, takže i válečnická sestava nemusí být kompletní. Trenér Grepl může také na utkání pozvat někoho z mladíků absolvujících letní přípravu s A-týmem. 

 

Nahoru