2. kolo

BK ARMEX Děčín vs BK KVIS Pardubice

05. 10. 2022, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PŘED UTKÁNÍM

Kooperativa NBL pokračuje druhým kolem hned ve středu 5. října, kdy se Válečníci letos poprvé v lize představí od 18 hodin před domácím publikem proti Pardubicím.  

BK Kvis Pardubice je název, pod nímž budou letos Váchodošeši vystupovat v NBL. Nový partner a pokračující trenér Dino Repeša, kterému se vyměnil asistent - Adam Konvalinka odešel do Kolína na pozici hlavního trenéra a jeho místo asistenta zaujal Vanja Miljković. Hráčský kádr zaznamenal výrazné změny hlavně na postech cizinců, kde odešli Walton, Henry, Vrankovič, Shundel i Vučkovič, z mladých Čechů se do sousedního Hradce Králové přesunuli Svojanovský s Kalným, v kádru už dál nefiguruje Tkadlec. Na seznamu příchodů jsou ohromný pivot Robert Rikič, jehož si už trenér Repeša vyzkoušel v dresu USK Praha, ze stejného týmu přichází také Jan Štěrba, další novou tváří do výraznější pozice je bosensko-chorvatský křídelník Mateo Čolak. Pardubice přivedli také mladé české reprezentanty Matyáše Vrábela (U20) a Adama Lukeše (U18). Česká osa týmu složená z Tomáše Vyorala, Kamila Švrdlíka, Petra Šafarčíka, Davida Pekárka, Josefa Potočka, Michala Svobody a Matěje Burdy zůstala pohromadě a soupisku doplňují mladíci Josef Pluhař, Jakub a Tomáš Novákovi.

Ve Federálním poháru se Pardubice nejprve představily ve skupině C v Komárnu, kde těsně podlehly domácím "Ďáblů" 76:78, aby pak porazili Prievidzu 77:71 a Slavii 89:73. Ve druhé fázi pak pardubičtí v Kolíně jasně přehráli v semifinále Olomoucko 88:63, ale v boji o celkové šesté místo nestačili na domácí Medvědy 77:94. V předchozích přípravných duelech Východočeši nejprve vyrazili do Chemnitz, kde dostali tvrdý direkt od silného bundesligového celku, aby následně remízovali v domácím prostředí s mistrovským Nymburkem 68:68. Poslední přípravné zápasy sehrála Beksa v Chorvatsku v pátek 23. září (prohra 75:81 proti bosenské Igokea) a v neděli 25. září (prohra 76:82 s chorvatským Splitem) v rámci Liburnia Cupu. 

 

Nahoru