1. kolo

SLUNETA Ústí nad Labem vs BK ARMEX Děčín

02. 10. 2022, 18:00 HOD. Sportcentrum SLUNETA

PŘED UTKÁNÍM

Severočeské derby hned na úvod Kooperativa NBL! V neděli 2.října se od 18 hodin na palubovce ústecké Slunety odehraje první derby ročníku 2022/23. Kromě sobotní finálové reprízy Opava - Nymburk (Studio basketbal na tvcom.cz nebo na facebooku) půjde o největší tahák prvního kola, v němž se v ostré zkoušce ukáží oba obměněné týmy se stejnými trenéry Šotnarem a Greplem.

V Ústí zůstali z hráčského kádru Pecka, Svejcar, Johnson, Haiblík, Karlovský a Maděra. Tým opustili Fait (zamířil do Písku), David (Plzeň), Autrey (kyperský Apoel Nikósia), Spencer (polský Lancut) a Joseph. Novými tvářemi jsou hbitý rozehrávač Martin Nábělek přicházející z Ostravy, zkušený rozehrávač Jordan Callahan, jenž poslední dva ročníky strávil v Makedonii, předtím však prošel mnoho destinací (Polsko, Belgie, Bulharsko, Německo, Katar, Nizozemsko, Řecko). Dále pak Kristopher Martin, který si vloni odbyl nováčkovský rok zčást v rovněž v Makedonii, ale na osm zápasů vyběhl také v kolínském dresu (průměrně 10 bodů za 20 minut) a poslední oznámenou akvizicí je Steven Haney - křídelník rovněž protřelý Evropou (Kosovo, Švédsko, Polsko, Litva), naposled působil ve finském týmu Nokia. Dále pak jsou součástí celku mladíci Brodský, Gabriel, Žalud, Wiesner, Chlupsa, Krupka, Bohuslav a Zajíc.

Celou přípravu Ústí absolvovalo domácí zápasy za zavřenými dveřmi, Federálního poháru se Sluneta neúčastnila a celkově byly informace o zápasech žádné nebo velmi strohé. Pro zajímavost jdou uvést některé výsledky jako vysoká porážka v Chemnitz, těsné výsledky - výhra v Hradci Králové a prohra v Kolíně, jasná domácí výhra s Pískem, prohra s Dresden Titans nebo pak prohra v Litomyšli s polskými Gliwicemi. 21.9. se loňský semifinalita v prvním divákům otevřeném zápase utkal se Slavií Praha a padl 92:101. Poslední přípravný duel by měl čekat Slunetu 24.9. s berlínským třetiligovým celkem.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Čeká nás ostrý start do sezóny, a to v Ústí nad Labem. To sice přišlo o jednoho z nejlepších hráčů ligy, Lamba Autreyho, ale pro nás to příliš nic nemění, protože na jeho pozici přišli jiní kvalitní hráči. Na rozehrávce bude Callahan, na jedno křídlo dorazil Martin, na druhé Haney, pod košem zůstává Johnson, který má veliké a silné tělo, a v loňských zápasech nám dělal obrovské problémy. Kvalita Ústí tedy zůstává vysoká. Navíc na "čtyřce" proti nám vyběhne ústecká stálice, Láďa Pecka. A jeho přibrzdit bude klíčové, abychom mohli pomýšlet na úspěch. Na naší straně je nejdůležitější to, že jsme zdraví a doufám, že nastoupíme v co nejsilnější sestavě. Ústí je sice favorit, ale my tam nejedeme prodat svou kůži lacino, naopak budeme bojovat a snažit se uspět."
Tomáš Pomikálek, křídlo BK ARMEX Děčín: "Na rozjezd jsme si asi nemohli přát nic lepšího. Je to derby, každý se těší a každý očekává veliký zápas.  Jsem na Ústí zvědavý, protože obměnilo kádr, má nově hráče a nevím, co od něj čekat. Každopádně všechny poslední derby byla velmi vyrovnaná a rozhodovalo se v koncovkách. Ústí bylo v poslední době úspěšnější, ale věřím, že letos bude řada na nás. Recept na úspěch je jednoduchý, soustředit se na naší hru, nenechat se ovlivnit tou jejich. A také hned od první minuty jim ukázat, že budeme hrát rychlejší a tvrdší basketbal. Na tom jsme pracovali, abychom hráli rychle dopředu a těžili z rychlých protiútoků."

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE.

Nahoru