BK Děčín vs BK Opava

02. 02. 2022, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

Pohárové utkání proti Opavě odloženo o týden

Vzhledem k výskytu onemocnění COVID-19 v týmu BK ARMEX Děčín se utkání čtvrtfinále Českého poháru mezi BK ARMEX Děčín a BK Opava odkládá ze středy 26.1. na středu 2.2.

Termín sobotního utkání nadstavbové skupiny A2 Kooperativa NBL v Olomouci mezi BK REDSTONE Olomoucko – BK ARMEX Děčín zůstává v platnosti. O případném odložení se rozhodne až podle vývoje situace v týmu Válečníků.

PŘED UTKÁNÍM

Los čtvrtfinálových dvojic Českého poháru mužů, jenž proběhl ve středu 12. ledna, přiřkl děčínským Válečníkům za soupeře tým Opavy. Utkání o postup na závěrečný turnaj Final Four bude hostit ARMEX Sportcentrum ve středu 26. ledna 2022. V době losu ještě nebyli známí všichni čtvrtfinalisté, zatím posledním známým je Nymburk, když vyhrál v Písku 67:109. Poslední osmifinále mezi Brnem a Ostravou se rozhodne ve středu 26. ledna, tedy v den čtvrtfinálového souboje Válečníků s Opavou. 

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří: Basket Brno/NH Ostrava - BC Geosan KolínBK Pardubice - USK Praha. Čtvrtfinále Královští Sokoli - ERA Basketball Nymburk bylo již odehráno a úřadující český mistr v něm podle očekávání zvítězil, ale neočekávaně se na postup natrápil. Ještě minutu před koncem ztráceli domácí pouhé tři body a výhra mistra 75:80 přišla, dle slov jeho trenéra, po nejhorším výkonu sezóny.

Děčín se potká s Opavou v domácí hale v krátkém sledu, když v pátek 7. ledna v rámci 21. kola Kooperativa NBL zvládli Válečníci důležitý duel a porazili druhý tým tabulky 88:65. Střetnutí v Opavě ovládli naopak jasně domácí 92:64, přestože ještě v poločase vedl Děčín 29:41. 

Opavský celek se při startu do roku 2022 potýká s výsledkovým propadem, což se již podle vyjádření slezského klubu stává trochu tradicí po vánočních svátcích. Slezané začali nový kalendářní rok bilancí 0:4 (prohry v Ústí, Děčíně, Pardubicích a doma s Kolínem) ovšem při těžkém losu a především bez hlavního trenéra Czudka. V dohrávaném závěrečném utkání základní části čekalo v sobotu 22.1. Opavu domácí derby s Ostravou, a to před kamerami České televize v přímém přenosu od 20 hodin. Opava tento duel zvládla, byť v poslední čtvrtině dovolila hostům jít do mírného vedení. V závěru však především trojky Šiřiny a Jurečky, a také osm bodů Gniadka (z toho 6 z TH za TCH a DCH hostů) zlomily odpor oslabeného soupeře (bez Šmída, Ubilly a Nábělka) a přišlo vítězství 80:68 (nejlepší střelci Opavy: Šiřina 20, Gniadek 12, Markusson 11).

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Los čtvrtfinále nám přisoudil Opavu, se kterou jsme se potkali ve vzájemném zápase nedávno. Bude to vyrovnané utkání, ve kterém se chceme poprat o výhru. Velké problémy nám bude dělat dvojice rozehrávačů Šiřina s Kouřilem, kteří Opavu skvěle dirigují. Pod košem se budeme přetlačovat s Markussonem, který si dlouhodobě drží užasnou výkonnost. X-faktorem utkání může být kdokoliv ze silné opavské sestavy, protože všichni hráči jsou střelci a každý může svým výkonem strhnout ostatní spoluhráče."
Matěj Svoboda, křídlo BK ARMEX Děčín: "Ve čtvrtfinále Českého poháru vyzveme tým Opavy. V posledním vzájemném zápase jsme dokázali Opavu porazit a tak věřím, že když předvedeme podobně koncentrovaný výkon, budeme moct pomýšlet na vítězství i tentokrát. Moc nás mrzí, že jsme nedokázali dotáhnout zápas v Ústí, ale sezóna jde dál a postup na prestižní Final Four by byl pro nás určitě velkým úspěchem a i lehkou náplasti za nepodařený postup do A1."

Vzájemné zápasy v zákl. části KNBL:
BK Opava - BK ARMEX Děčín 92:64  
Jurečka 27, Šiřina 13, Slavík 13 - Nichols 16, Svoboda 10, Kroutil 1 
BK ARMEX Děčín - BK Opava 88:65
Osaikhwuwuomwan 21, Svoboda 18, Nichols 17 - Klečka 17, Markusson 14, Šiřina 13.

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE.

 

Nahoru