8. kolo

GBA Fio banka Jindřichův Hradec vs BK ARMEX Děčín

16. 10. 2021, 18:00 HOD. SH Pelhřimov

PŘED UTKÁNÍM

Po sérii domácích zápasů se basketbalisté Děčína vypraví v rámci 8. kola Kooperativa NBL do Pelhřimova, kde vyzvou nováčka soutěže, Jindřichův Hradec.
Ten se do nejvyšší české soutěže mužů vrací po třech letech, a to díky tomu, že odkoupil od Svitav jejich ligovou licenci. Koučem týmu je Američan Gilbert Abraham, který v Jindřichově Hradci působí přes dva roky, během nichž se dostal až na pozici hlavního trenéra. Asistenta mu dělá jeho krajan Jimmy Rhoades.

Kádr mladého týmu je namixovám z českých hráčů a cizinců, z nichž prim hraje americký křídelník Torin Damon Dorn, jenž střílí s obdivuhodnou jistotou za dva body (úspěšnost má téměř 60%), v průměru dává 23,1 bodu, připisuje také 6 doskoků, přes čtyři asistence a jeho výkony ho drží na čele tabulky nejlepších střelců soutěže. Druhým nejlepším střelcem je další Američan, pivot Cameron James Gregory, a to s průměrem 9,6 bodu. Na dalších příčkách jsou čeští borci Lukáš Stegbauer (9,0) a Filip Novotný (8,4), za nimi pak je další americký pivot, Ian Michael Steere (8,1). Na soupisce Hradce je také exděčínský Lukáš Linhart či Ir nigerijského původu Chimobi Ikegwuruka.

Jindřichovu Hradci se zatím v soutěži nedaří a prohrál všech dosavadních sedm zápasů. Na úvod padl s Olomouckem 100:92, poté nestačil ani na Brno, Královské sokoly, USK Praha, ústeckou Slunetu a Opavu. Naposledy pak prohrál doma s Kolínem 79:84 (nejlepší střelci Hradce: Dorn 25, Gregory 21, Stegbauer 13).

Před sobotním duelem došlo v kádru jindřichohradeckých ke změnám. Tým opustili rozehrávač Keith Smith (průměrně 24 minut a 3 body na zápas) a Thomas Faustka, který měl spíše epizodní roli. Naopak Jihočechy posílil 206 cm vysoký pivot Diago Quinn, jenž naposledy působil v Dominikánské republice na přelomu srpna a září. Výraznější roli však měl v loňské sezóně v gruzínské A-league (druhá soutěž), kde zapisoval průměry 14 bodů a 10 doskoků. 

Naopak v týmu Děčína se už v Jindřichově Hradci představí další nová tvář, americký pivot Brett Prahl, o němž naleznete více informací ZDE.

Zdravotní stav kádru Děčína: Kromě Tomáše Pomikálka jsou všichni hráči připravení do hry.

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Jindřichův Hradec je nováček nejvyšší soutěže. Zápas se odehraje v Pelhřimově, kde nás bude čekat bouřlivé prostředí. Osu Hradce tvoří Američan Torin Dorn, který vyniká obrovskou rychlostí a střeleckým průměrem dvacet pět bodů na zápas, čeští zkusení hráči Stegbauer s Linhartem a mladíci Welsch, Borovka a Novotný. Zapracováváme nového hráče Ty Nicholse, který dělá pokroky v souhře s týmem. Pojedeme se do Pelhřimova poprat o co nejlepší výsledek."
Damont Dodd, pivot BK ARMEX Děčín: "V sobotu se utkáme s GBA Jindřichův Hradec. Jde o tým, který ještě nevyhrál. V tomto týdnu udělali nějaké změny na soupisce. My musíme držet spolu, hrát tvrdě, makat a hodně si půjčovat míč. Klíčová bude naše obrana, zastavování jejich transition útoku a nedat jim druhé šance na skórování."

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE

Komisař: Ringsmuth Zdeněk

Nahoru