2. kolo

BK JIP Pardubice vs BK ARMEX Děčín

22. 09. 2021, 17:30 HOD. hala Sportovní gymnázium

PŘED UTKÁNÍM

Ve druhém duelu nového ročníku Kooperativa NBL zamíří Válečníci na palubovku silného a tradičně velmi ambiciózního soupeře.
Pardubice v loňské sezóně obsadily po základní části 6. místo, na stejné příčce pak figurovaly po ukončení bojů nadstavbové skupiny A1 a vrhly se do play-off, kde však narazily na skvěle hrající Kolín, který je vyřadil 3:0 na zápasy. A to bylo pro celek s nejlepším střelcem celého ročníky, rozehrávačem Tomášem Vyoralem, jenž měl průměr 19,6 bodu na zápas, málo. A tak tým slavící letos 65. let od svého založení sáhl ke změnám.
Tou asi nejvýznamnější je angažování trenéra Dina Repeše, jenž v minulých sezónách působil u USK Praha a ukázal zde své kvality. Jeho asistentem  bude Adam Konvalinka.
Změny nastaly také v kádru. Ve 27 letech ukončil svoji aktivní hráčskou kariéru Petr Heřman, klub pak opustil také slovenský podkošový hráč Jakub Merešš, a v Pardubicích nebudou působit ani křídelník David Škranc, podkošový hráč Ondřej Výcha a pivot Prokop Slanina, jehož vyřadilo dlouhodobé zranění. Naopak z Nymburku přichází křídelník Petr Šafarčík, pod košem posílil Beksu americký hráč a výborný střelec z dálky, Dantez Walton, z Olomoucka pak dorazil všestranný borec David Pekárek. Na odchod zraněného Slaniny zareagoval klub angažováním zkušeného třicetiletého amerického pivota Phila Henryho, jenž má za sebou řadu evropských angažmá a naposledy působil v kyperském Apollonu. Smlouvu také dostal dvacetiletý rozehrávač Matěj Burda. Na soupisce nadále zůstávají Tomáš Vyoral, Kamil Švrdlík, Michal Svoboda, Josef Potoček a další.
V přípravě prověřily pardubické hráče čtyři silné týmy z Polska, Beksa se zúčastnila stejně jako Děčín také Federálního poháru, kde nakonec obsadila 5. místo. A v generálce na ligu sehrály Pardubice kvalitní souboj s mistrovským Nymburkem.
Výsledky přípravných zápasů: BK JIP Pardubice - Górnik Trans.eu Walbrzych 92:60, BK JIP Pardubice - WKS Slask Wroclaw 64:77, BK JIP Pardubice - BC Zielona Góra 98:100, BM Stal Ostrów Wielkopolski - BK JIP Pardubice 97:77, ERA Basketball Nymburk - BK JIP Pardubice 91:84. 
Výsledky v zákl. skupině Federálního poháru: BK Redstone Olomoucko - BK JIP Pardubice 74:88, BK Spišská Nová Ves - BK JIP Pardubice 83:80. Výsledky ve sk. o 5. - 7. místo: Patrioti Levice - BK JIP Pardubice 78:86, BK JIP Pardubice - Iskra Svit 81:76.

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE.

Komisař: Šikner Roman

Nahoru