8. kolo

DEKSTONE Tuři Svitavy vs BK ARMEX Děčín

17. 04. 2021, 17:00 HOD. SH Na Střelnici

PŘED UTKÁNÍM

Poslední zápas nadstavbové skupiny A2 odehrají Válečníci na palubovce svitavských Turů, kteří už mají stejně jako Děčín jistotu předkola play-off, jež se hraje hned v úterý 20. a ve čtvrtek 22.4. Postupová matematika má pět možností, které jsme pro Vás seřadili namátkově:

1/ Děčín V - Svitavy P a Ústí V - HK P                  = 1.UL  2.DC  3.HK  4.SV (Děčín hraje s Hradcem v úterý venku, ve čtvrtek doma)
2/ Děčín V o 14 a víc - Svitavy P a Ústí P - HK V  = 1.HK  2.UL  3.DC  4.SV (Děčín hraje s Ústím v úterý doma, ve čtvrtek venku)
3/ Děčín V o 13 a míň - Svitavy P a Ústí P . HK V =  1.HK  2.UL  3.SV  4.DC (Děčín hraje s Hradcem v úterý doma, ve čtvrtek venku)
4/ Děčín P - Svitavy V a Ústí P - HK V                   = 1.HK  2.SV  3.UL  4.DC (Děčín hraje s Hradcem v úterý doma, ve čtvrtek venku)
5/ Děčín P - Svitavy V a Ústí V - HK P                   = 1.UL  2.SV  3.HK  4.DC (Děčín hraje s Ústím v úterý doma, ve čtvrtek venku)  

Současné zápasové bilance totiž jsou:
Děčín-Sokoli 3-1
Děčín-Svitavy 1-2 (Děčín skore -13)
Sokoli-Svitavy 3-1
Sokoli-Ústí 2-1 (Hradec skore +11)
Svitavy-Ústí 2-2 (Svitavy skore +6)

Souboj o pozice před vyřazovacími boji i ve skupině A1 jsou podrobněji rozepsány v článku na webu: NBL.BASKETBALL

Svitavy byly před sezónou pasovány do role jednoho z favoritů na medaile, jenže tato očekávání se nenaplnila. Tuři se v úvodu sezóny hledali a z prvních deseti zápasů vyhráli jen tři, když doma porazili Pardubice a Děčín, venku pak zdolali Olomoucko. Situace se začala lepšit na konci roku 2020, kdy Svitavští vyhráli čtyřikrát v řadě, pak přidali další dvě výhry (včetně vítězství v Děčíně) a skončili po základní části na 7. místě s bilancí 9 výher a 13 porážek. To znamenalo účast v nadstavbové skupině A2, kde se zatím z osmi zápasů radovali čtyřikrát. Dvakrát porazili poslední Ostravu, vyhráli v Olomoucku a doma získali skalp Hradce Králové. Předposlední střetnutí odehráli Tuři v sobotu 10. dubna na palubovce Sokolů, kteří jim vrátili porážku a vyhráli 96:89 (nejlepší střelci Svitav: Johnson 24, Pinkston 16, Marko 15). Naopak ve středu 14. dubna Svitavští doma přehráli ústeckou Slunetu 80:68 a zdramatizovali tak boj ve skupině A2 o co nejvýhodnější postavení před předkolem play-off (nejlepší střelci Svitav: Marko 15, Pinkston 14, Slezák 14, Johnson 13).

V Českém poháru byli Tuři nalosováni až do čtvrtfinále, kde prohráli s Kolínem 79:63 a navíc v tomto duelu přišli o kapitána Romana Marka, který slovně napadl rozhodčího, dostal diskvalifikující chybu a disciplinární komise mu poté rozhodla o pozastavení činnosti na dva zápasy a peněžitý trest. 

Tým Svitav má svého lídra v českém křídle Matěji Svobodovi, který dává v průměru 13,8 bodu a doskakuje přes 5 míčů na zápas. Za ním je americký pivot Jayvaughn Pinkston (12,9 bodu + 5 doskoků), veterán Slezák přidává 11,7 bodu a pivot Bujnoch 10,7 bodu. Nepostradatelný je pro tým slovenský rozehrávač Roman Marko, jenž dává 10,4 bodu a má přes 6 asistencí na zápas. Nebezpeční jsou ale také Johnson, Welsch, Dragoun a další. Válečníky zkrátka čeká hodně těžký zápas na závěr "ádvojky"."

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: "Sobotní utkání ve Svitavách určí našeho soupeře pro předkolo play-off. Potřebujeme dobře bránit clonu na hráče s míčem, při které rozehrávač Marko zásobuje přihrávkami Američany Johnsona s Pinkstonem a střelce z venku, Svobodu se Slezákem. My bychom měli být kompletní kromě dlouhodobě zraněného Šimona Ježka a chceme předvést co nejlepší výkon."
Lukáš Bobek, rozehrávač BK ARMEX Děčín: "V sobotu nás čeká poslední utkání nadstavbové části A2, ve kterém se utkáme se Svitavami. Naším cílem bude navázat na dobrý výkon z posledního utkání proti Hradci. Důležitá bude týmová obrana, jelikož Svitavy jsou druhým týmem v počtu asistencí na zápas a rozhodnout může také obranný či útočný doskok."

Zdravotní stav týmu Děčína: Mimo hru je kvůli zranění prstu na ruce stále kapitán Šimon Ježek.

Vzájemné zápasy v zákl. části KNBL:
DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 78:69
Svoboda 21, Johnson 14, Welsch 13 - Pomikálek 19, Ježek 15, Šiška 10.
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 70:85 
Šiška 24, Pomikálek 15, Ježek 12 - Johnson 16, Slezák 16, Dragoun 14, Svoboda 10.
Vzájemný zápas ve sk. A2:
BK ARMEX Děčín - DEKSTONE Tuři Svitavy 93:82
Pomikálek 24, Kroutil 16, Ježek 12 - Svoboda 22, Bujnoch 19, Welsch 14.

Odkaz na live statistiky ZDE.
Odkaz na stream video ZDE.

Komisař: Andrle Petr

 

Nahoru