BK Děčín vs Górnik Walbrzych 100 : 81

28. 08. 2020, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

PO UTKÁNÍM

Výbornou prověrku připravil vítěz loňského nedohraného ročníku polské druhé nejvyšší soutěže Górnik Walbrzych, který před dvěma týdny porazil Královské Sokoly o 12 bodů. Věkově a zkušenostně zajímavě poskládaný tým trenéra Grudniewskiho sice zaskočili Válečníci dobrým startem 10:4, ale hosté se rychle oklepali a tvrdou agresivní hrou na obou polovinách hřiště, kdy nepustili Děčín do snadného zakončení a naopak skórovali snížili do konce první části na 24:22. Podobný obraz hry pokračoval i ve druhé čtvrtině, v jejíž druhé polovině však dokázali Válečníci výborně zastavovat polské útoky a sami se prosazovali z dobře připravených pozic, aby se utrhli na poločasových 54:40.

Trenér Grepl dal dostatek příležitostí všem nominovaným hráčům, ale hrál se tvrdý nekompromisní basketbal a počet faulů narůstal velmi rychlým tempem. Hosté chytrou hrou a dobře mířenými nedovolenými zákroky vyvedli domácí z tempa a postupně snižovali náskok. Ve 28.minutě už měl Děčín dva vyfaulované hráče a situace vyhřezla v pořadí již třetí potyčku, jejímž důsledkem byly i dvě rychlé technické chyby pro trenéra Grepla znamenající jeho nucený odchod do šaten. Po třetí čtvtině tak bylo skóre 73:61. Dlouhotrvající utkání pak pokračovalo v trochu umírněném směru, leč stále ve vysokém tempu a s mnoha pohlednými akcemi, rychlými protiútoky na obou stranách. Děčín v zápasu soupeře dokázal překonat na doskoku, všech dvanáct hráčů hrálo a tým byl prověřen v mnoha směrech. Konečné vítězství 100:81 potěšilo přiítomné diváky a na náladě neubralo i hostujícímu hloučku fandících "Horníků".

 

BK ARMEX Děčín - Górnik Walbrzych 100:81 (24:22 54:40 73:61)

Střelci DC: Žikla 15, Šiška 14, Pomikálek 13, Mach a Kovář 10, ...
Střelci Wal: Kamińsky 15, Jakóbczyk 14, Podejko 11, Wróbel 10, ...

 

Rozhodčí: Salvetr, Vošahlík, Ulrych

 

PŘED UTKÁNÍM

Górnik Walbrzych je tradičním polským klubem, který v nedávné minulosti působil v nejvyšší soutěži, aby po bankrotu a znovuzrození vystoupal do druhé nejvyšší 1.ligy... V té byl v loňském ukončeném ročníku na úplné špičce, kdy s výhradně polskými hráči v době přerušení vedl tabulku. Jména sestavy trenéra Grudniewskiho zatím známa nejsou, ovšem v loňské sezóně šlo o zajímavý mix zkušených borců s nadějnými mladými dravými hráči v podstatě na všech postech. 

S Górnikem půjde o poslední konfrontaci se zahraničním soupeřem v rámci přípravy.

 

Nahoru