BK ARMEX Děčín vs Basket Brno

16. 12. 2020, 18:00 HOD. ARMEX Sportcentrum

UTKÁNÍ ODLOŽENO

Z důvodu nařízené karantény hostujícího týmu bylo odloženo sobotní (19.9.) utkání BK ARMEX Děčín - Basket Brno. Brno má v tuto chvíli kromě původně středečního (16.9. s Olomouckem) a sobotního duelu Kooperativa NBL odložené i zápasy v Hradci Králové (23.9.) a v Nymburku (26.9.).

Zakoupené vstupenky na sobotní duel v Děčíně zůstávají v platnosti, o náhradním termínu budeme včas informovat.

 

PŘED UTKÁNÍM

V sobotu 19. září se Válečníci po dvou duelech "venku" poprvé v novém ročníku Kooperativa NBL představí před domácím publikem! Rozskokem v tradičních 18 hodin začne zápas proti jednomu z nejambicióznějších celků v novém ročníku a zároveň v klubu s asi nejpestřejšími letními událostmi z celé ligy - Basket Brno. 

Tým trenéra Růžičky posílili především dva hráči širší reprezentace, jež Brno přilákalo z dosud silnějších klubů, a to Viktor Půlpán z Pardubic a Šimon Puršl ze Svitav. U obou se jednalo o vcelku nečekané přesuny. Dalším mladíkem s kontaktem v mužské reprezentaci je osmnáctiletý Richard Bálint, jenž se do Brna přesunul z prostějovské mládeže. Oproti původně oznámenému prodloužení spolupráce s Američanem Robym, byl klubem avizován příchod jeho krajana Garricka. 

Oporami týmu by podle očekávání měli být další reprezentant Farský, Kozina a bývalý kapitán Děčína Jakub Krakovič, doplňovaní Joklem, Nehybou a mladíky Nečasem, Musilem a Křivánkem. Zajímavostí je i působení reprezentanta Patrika Audy, které bylo ve hře v případě odloženého startu japonské ligy, kam přestoupil, z čehož nakonec sešlo, ačkoliv pivot odehrál za Brno několik přípravných duelů. Po odchodech Stegbauera, Kirvesa, Heřmana, Robyho, Smithsona, Kereselidzeho, Szarowskiho a Novotného, tak půjde o velmi odlišný tým.

V Brně je však pro letošek ještě jedna nová tvář, velmi dobře známá v Děčíně, a to je Luboš Bartoň, který je novým asistentem trenéra Růžičky a vede rozvoj mladých brněnských nadějí.

Další výraznou změnou je struktura majitelů, kdy na jaře klub oznámil partnerství se společností True Player Group spojenou se slavným Davidem Blattem, který dokonce poslal videozdravici pro brněnské příznivce. Tato společnost získala mpodíl v klubu. Podle informací z moravské metropole se dalším spolumajitelem klubu v posledních týdnech stal pan Yedidia Rapaport. Všechny tyto zprávy slibují navyšování rozpočtu a potvrzují vysoké ambice týmu již v letošním ročníku.

 

Nahoru