Tomáš Pomikálek: Zítra musíme čtyřicet minut dřít

Tomáš Pomikálek: Zítra musíme čtyřicet minut dřít 10.4.2022

Válečníci v předkole play-off bojují s Hradcem Králové o účast ve čtvrtfinále. První střetnutí těsně ovládli Královští sokoli, kteří tak vedou 1:0 na zápasy v sérii hrané na dvě vítězství. Jaký byl včerejší duel a jaký bude zítřejší, o tom jsme hovořili s kapitánem Děčína, Tomášem Pomikálkem.

• Nadstavbové skupiny nebyly ještě dohrány, přesto jste věděli, že narazíte v předkole na USK Praha nebo Hradec Králové. Přál jste si někoho za soupeře více?
Včera před zápasem jsme se v autě koukali na první čtvrtku USK Praha - Ostrava a říkal jsem si, že bych raději USK. Ale na druhou stranu mi Hradec vůbec nevadí, naopak máme jim co vracet z minulé sezóny. Takže mě osobně je to vlastně jedno.

• Včera jste ale bohužel prohráli první zápas.
Nehráli jsme úplně dobré utkání, přesto jsme prohráli jen o dva body ve smolné koncovce, když nám bohužel nepadlo vůbec nic z dálky. Takže ano, je to porážka, ale pro nás se nic nemění. A skvěle to okomentoval náš generální manažer Lukáš Houser, který řekl, že nám pořád chybí dvě vítězství k postupu. To se mi hrozně líbilo a má pravdu. V utkání jsme ukázali, že s nimi v pohodě můžeme hrát.

• Jaký byl včerejší zápas?
V prvním poločase jsme si nechali dát skoro padesát bodů, a přestože všichni spoluhráči chtěli bránit, měl jsem takový pocit, že nám chybí větší chuť, elán a zápal. Hrajeme o všechno, příště musíme ještě více přidat.

• Co tedy rozhodlo?
Věděli jsme, že vlastně všichni z týmu Hradce jsou schopni vystřelit, a to s relativně dobrým procentem. Chtěli jsme tedy nenechat někoho úplně volného, přesto jsme dostali dost trojek. Některé ale byly opravdu těžké, přes našeho obránce. Naopak nám to z dálky nepadalo, takže jsme se více tlačili pod koš. Obroučky v hradecké hale jsou specifické, zdá se mi, že jsou trošičku zvednuté nahoru. Já jsem včera zkusil pět trojek, nedal jsem ani jednu, ale minimálně u dvou jsem si byl opravdu hodně jistý, že padnou koše, ale ony byly nakonec krátké.

• V závěru jste sahali po prodloužení, ale míč neskončil v koši.
Ta poslední akce rozhodně nerozhodla celý zápas. Ano, je to okamžik, který je hodně vidět, ale nerozhodla. Zdálo se, že by to měl být jednoduchý koš, ale ono to na palubovce není tak snadné. Fíla (Filip Kroutil - pozn. red.) už tu přihrávku nečekal, protože Ty Nichols hrál celý zápas skvěle a bylo pravděpodobné, že to vezme na sebe. Ale Ty to vyřešil dobře, přihrál a Fílovi míč vyskočil z obroučky. Míč je kulatý, to se prostě stane. Teď je důležité tohle hodit za hlavu, protože včera jsme si to mohli vyhrát úplně někde jinde.

• To bylo podle vás kde?
Asi to bylo ve třetí čtvrtině, kde jsme nedokázali, přestože se nám dařilo, odskočit na větší rozdíl. A samozřejmě v úvodu poslední čtvrtiny, kdy jsme měli hluchou pasáž, nedokázali jsme pět minut dát bod a oni šli opět přes nás. Hradec má velmi zkušený tým, přesto jsme se dokázali přitáhnout zpět a dovedli jsme to do dramatické koncovky.

• S čím půjdete do zítřejšího duelu?
Už nemáme jinou možnost, než vyhrát. Jde nám opravdu o všechno a chceme Hradci ukázat naši domácí sílu. Naopak soupeři se bude hrát dobře, protože ví, že i kdyby prohrál, bude se série vracet zpět na jeho palubovku. Za mě by bylo ideální je porazit o dvacet a ukázat jim jasně, že jsme lepší.

• Jak to realizovat?
Věřím, že domácí prostředí zafunguje. Máme tady nastříleno mraky střel, takže doufám, že procento úspěšnosti půjde nahoru. Věřím, že si pomůže střelbou z dálky, ale jen tohle nám zápas nevyhraje. Budeme muset čtyřicet minut dřít, protože nás čeká tuhý boj. Nemůžeme si říct, že hrajeme doma a ono se to nějak samo udělá. Ono se to totiž neudělá, musíme to odmakat. Nemám ze zítřejšího utkání strach, ale tím nechci říct, že naše vítězství je jisté.

• Určitě se budete spoléhat také na své fanoušky.
To rozhodně a doufám, že přijde plný barák, aby nám pomohl vyhrát tento důležitý zápas.