Saxofonista Nathan G. Bradley Jr

Saxofonista Nathan G. Bradley Jr 14.5.2021

Nakonec na devět utkání vyztužil perimetr Děčína Nathan Bradley Jr. Americký křídelník, pro něhož šlo o první profesionální angažmá se v týmu rychle zabydlel a stal se jedním z bodových lídrů Válečníků. Jeho další působení je zatím otevřené, ale město mu stihlo přirůst k srDCi. 

Nate, jak se Ti líbí Česká republika? 
Zamiloval jsem si to v Děčíně. Je to klidné a mírumilovné místo k žití.

Jak reagovala tvoje rodina, když se dozvěděla, že odcházíš hrát basketbal do České republiky? 
Má rodina byla spolu se mnou nadšená z příležitosti splnit si moje sny v ČR. Čekal jsem na šanci hrát znovu basket dlouho a byli jsme šťastní, že mohu dělat to, co tak miluju.

Jak si  snášel odloučení od své snoubenky?
To je těžká otázka. Samozřejmě není lehké být takto odloučení, ale my oba chápeme, že tohle je něco, na jsem čekal od mládí a že si tímto plním své sny. Podpořila mě v celém procesu a nemůžu se dočkat, až se za mnou někdy v budoucnu bude moct podívat. 

Jaké máš jiné koníčka kromě basketbalu?
Od čtvrtého stupně do čtvrťáku na univerzitě jsem hrál na saxofon. Dědeček mě naučil hrát a já si to moc užívám. V Děčíně jsem ve volném čase byl v telefonickém spojení s rodinou a přáteli. 

Jak tě přijali ostatní Válečníci a jak s nimi vycházíš?
Spoluhráči byli výborní hned od prvního dne po mém zapojení. Jsou to opravdu báječní lidé. Přijali mne s otevřenou náručí a chovali se ke mě jako bych byl jeden z nich už dávno. 

Jak hodnotíš své dosavadní výkony v Kooperativa NBL? Jaký zápas byl pro tebe nejtěžší?
Myslím, že moje výkony byly slušné, ale stále mám prostor pro zlepšení. Každý zápas byl pro mne těžký. A jako nejtěžší se mi jevilo posuzování faulů, některé by ve státech jasně byly, ale tady je nepískali. Je to však součást hry a časem se v tom zlepším.

Říká se, že děčínští fanoušci vytváří jednu z nejlepších kulis v lize, bohužel teď do haly nemohou, co bys jim vzkázal?
Pro fanoušky. Pokud se vrátím, moc se těším, až budete zpět v hale s námi. Chyběli jste nám v uplynulé sezóně a nemůžeme se dočkat být v akci s vámi.

Jaký máš teď po návratu do USA program? 
Jsem zpět ve státech a oficiálně je pro mě mimosezónní období. Vstávám ve čtyři hodiny ráno a dám si mílový běh. Potom se kolem 9:30 přesunu do tělocvičny trochu potrénovat.

Máš plány na prázdniny, konkrétní dovolenou? 
V příštích měsících určitě zamířím do New Yorku navštívit svoji rodinu.

Mluvili jste už s vedením děčínského klubu o možném pokračování v příští sezóně?
Ještě než jsem odletěl, trochu jsme se o tom bavili a stále jsme v kontaktu. Velmi rád bych se vrátil a znovu se k týmu připojil. V Děčíně je skvělá parta lidí.

 

Video

Nahoru