Rozhovor se Šíšou

Rozhovor se Šíšou 20.4.2022

Ondřej Šiška odpovídá na několik otázek v přípravě na čtvrtfinálové domácí odvety proti týmu ERA Basketball Nymburk.

Ondro, jak si užíváš účast v play-off, jak si viděl sérii předkola s Hradcem?

Vzhledem k našemu zdravotnímu stavu a relativně krátkému času k zapracování a sehrání našich dvou nových hráčů, to nebyla vůbec snadná série. Většina týmů v tenhle čas už pouze dobrušuje detaily, zatímco my se teprve sehrávali a dostávali do formy na hřišti. Nicméně jsme do toho dali vše, a výsledkem je účast v play off, které bylo jedním z cílů v téhle sezóně.

Všechny čtvrtfinálové série zatím probíhají dost vyrovnaně, zvládáš sledovat i ostatní série?

Samozřejmě sleduji výsledky ostatních týmů a po oku kouknu i na nějaký zápas. Je skvělé sledovat, jak vyrovnané série jsou a těžko bych tipoval, kdo postoupí do semifinále. To že USK vyhraje v Opavě si myslel podle mě málokdo.

Děčín postoupil z předkola, Nymburk je multišampion, přesto oba zápasy měly vyrovnaný průběh. Především ve druhém pak byl Děčín dlouho ve vedení. Co chybělo k získání výhry?

Nymburk má vítězství v krvi a nedokáží si připustit, že by doma prohráli. Zatímco my jsme se toho trochu zalekli a když soupeř přitvrdil, tak jsme nebyli schopni se vyrovnat s rychlostí a agresivitou. Na tohle se musíme připravit lépe a jít za vítězstvím i "přes mrtvoly", když bude potřeba. 

Výsledky a především předváděná hra jsou pozvánkou na domácí zápasy.. Je něco navíc, nač bys pozval fanoušky Ty osobně?

Kdo se pohybuje v basketbalovém prostředí a sledoval první dva zápasy s Nymburkem, tak ví, co ho v Maroldovce čeká, kdo ne, tak ať příjde, litovat určitě nebude. ;)

Kudy vede cesta k tomu, aby Válečníci dokázali ve čtvrtek a/nebo v pátek zvítězit?

Určitě se vyvarovat hluchých míst v zápase, koncentrace, přesnost, agresivita, a především touha a vůle by měla být tím správným receptem.

 

Nahoru