Craig Osaikhwuwuomwan: Fakt mě baví hrát v tomto týmu

Craig Osaikhwuwuomwan: Fakt mě baví hrát v tomto týmu 25.1.2022

Válečníci začali tuto sezónu s americkým pivotem Damontem Doddem, po jedenácti zápasech ho ale vystřídal na hráčském trhu se uvolnivší stejně vysoký Craig Osaikhwuwuomwan, nizozemský pivot, který v minulé sezóně už za Děčín hrál. A jeho příchod týmu pomohl. I kvůli němu sahal Děčín v závěru základní části po postupu do nadstavbové skupiny A1, což se ale nakonec nepovedlo. Po skončení základní části jsme Craiga požádali o krátký rozhovor.  

• Loni jste končil sezónu v Děčíně, jak na to krátké čtyřzápasové působení vzpomínáte?
Bylo velmi vzrušující vkročit do nového týmu a nového prostředí. Od prvního okamžiku, kdy jsem vešel do šatny, jsem se cítil přijatý s otevřenou náručí, což celou situaci velmi usnadnilo. Rychle jsem tak "zaplul" do týmu a také využil své zkušenosti k adaptaci v rychlé změně.

• Novou sezónu jste začal v estonském Tallinna Kalev, kde jste však odehrál jen čtyři zápasy. Proč?
Naneštěstí šlo v Estonsku o špatnou situaci. Chtěl jsem odtamtud rychle pryč.

• Byl jste rád, když přišla nová nabídka z Děčína? 
Byl jsem nadšený z návratu do Děčína. Měl jsem návrat v hlavě už od léta a jsem velmi rád, že se to nakonec podařilo zrealizovat. Fakt mě baví hrát v tomto týmu.

• Za svoji kariéru jste prošel několika kluby v Nizozemsku, ale zahrál jste si také v Gruzii, Velké Británii, Německu či Estonsku. Na jakou část své kariéry vzpomínate nejraději?
Žádnou svoji sezónu neberu jako samozřejmost. Všude, kde jsem působil, jsem se něco naučil a nějak rozvinul, ať už jako hráč nebo jako člověk. Ale nejoblíbenější místa jsou v Holandsku a tady v Děčíně.

• Vaše jméno se objevilo také v nizozemské reprezentaci do 20 let, byl jste také v širším kádru mužské repre. Jaké to bylo reprezentovat svoji zemi?
Jsem velmi poctěn, že jsem mohl být součástí národního týmu a můj cíl je stále znovu se tam dostat. Takže pokračuji v práci a věřím, že mne zaregistrují a dozví se o mně.

• Vaše výkonnost v dresu Děčína jde zápas od zápasu nahoru. Cítíte, že by to mohlo být ještě lepší? A jak vnímáte sehranost celého týmu?
Myslím, že tým se hodně zlepšil po změnách, které byly provedeny. Vidím hodně zlepšení v tréninku a samozřejmě i v zápasech. Já vždy věřím, že můžu být lepší a nechci podléhat uspokojení a zůstávat v komfortní zóně. Ale jsem vděčný za posun, který jsme jako tým ukázali. 

• V závěru základní části porazil Děčín druhou Opavu jednoznačně 88:65, vy jste k tomu přispěl 21 body, z nichž většina byla po smečování. Je to vaše oblíbené zakončování?
Smečování je jedna z mých oblíbených činností, neboť je to zábava a také velké povzbuzení. Každá smeč dodá energii nejen vám, ale celému týmu a hlavně fanouškům. 

• Jak myslíte, že dopadne pro Děčín tato sezóna? 
Cílem pro další fázi sezóny je neustále se zlepšovat jako tým a dostat se co nejdál to půjde bez ohledu na další okolnosti.  

• Vánoční svátky jste strávil v Čerské republice. Jaké byly a našel jste nějaký dárek pod stromečkem?
Bohužel jsem letos Vánoce strávil sám, ale moje přítelkyně mne překvapila i několika dárky, když mne přiletěla navštívit těsně po Vánocích. Takže si není nač stěžovat.

Nahoru