Z Děčína do NBA!

Z Děčína do NBA! 22.2.2021

Klint Carlson strávil mezi děčínskými Válečníky sezóny: stříbrnou 18/19 a nedokončenou 19/20. Šlo o jeho první a jediné profesionální hráčské angažmá, které mu podle všeho vyhovovalo podobně jako on zapadl do severočeské basketbalové bašty. Američan se sžil s pověstnou partou v děčínské šatně, byl jedním z herních i bodových lídrů a během celé své mise prokazoval své lidské kvality nezměrnou bojovností, překonáváním drobných zranění, aktivitami mimo palubovku, ať už šlo o tradiční návštěvy dětských domovů, nemocnice nebo zpestření výuky v hodinách angličtiny na základní škole Na Stráni.

Klint ve svých šestadvaceti letech měl mít herní vrchol před sebou, ale přes léto se nepodařilo najít možnost, aby se do Děčína vrátil. Nezamířil však ani do jiného českého ani evropského klubu, což nebylo způsobeno jen složitou situací spojenou s Covidem. Jak se ukazuje, jeho vyčkávání a odmítnutí několika zajímavých nabídek se vyplatilo a Klint si to namířil hned do nejprestižnější basketbalové soutěže světa! Rozhovor s bývalým Válečníkem přinášíme exkluzivně pro děčínské příznivce.  

Klinte, jak se máš, co teď děláš?
Mám se fajn! Pracuji pro NBA tým Charlotte Hornets ve funkci asistent operací.

Věděls, že Jakub Kudláček původem z Roudnice, bývalý reprezentant, pracuje také pro Charlotte jako skaut? 
Vím, že pro Hornets pracuje, ale ještě jsme neměli příležitost se potkat a promluvit si. Moc se na to těším!

Jaké jsou cíle a jak cítíš tuto zvláštní sezónu?
Moje cíle jsou dělat dobře svoji práci, jíž jsem nyní získal a kterou rád dělám. Chci se každý den co nejvíce naučit, než pokročím dál.

V minulých dnech hráli Hornets utkání proti Chicago Bulls, za které nastupuje Tomáš Satoranský, jenž se zrovna vrátil do sestavy, potkali jste se?
Viděl jsem zápas, viděl jsem i Tomáše. Nehrál mnoho minut, ale to je jasné vzhledem k jeho návratu po nemoci. Chtěl jsem s ním prohodit pár slov, ale bohužel nebyla příležitost. Opatření a protokol proti šíření Covidu jsou zde velmi přísná.

Co je tedy konkrétně hlavním obsahem Tvé práce?
Mám na starosti mnoho věcí, ale hlavním úkolem je sledovat a střihat videa, a také pomáhat na hřišti s tréninky a různých úkolech na zlepšování. Hlavně tedy sleduji a stříhám videozáznamy. Také pomáhám přímo na palubovce s různými cvíčeními během tréninků, což je výborné, když mohu makat s basketbalovým míčem v rukách.

Byla nějaká šance se vrátit do Děčína na sezónu 20/21? Měls jiné nabídky?
Měl jsem několik nabídek z jiných klubů, ale v době Covidu bylo těžké se rozhodnout. Moc rád bych se vrátil do Děčína, chybí mi město a všichni lidé! Když však přišla nabídka pracovat pro Charlotte, hned jsem po tom skočil. Jsem skutečně nadšený, že tu mohu být a každý den se mohu učit od nejlepších!

Jsi v kontaktu s děčínskými hráči, fanoušky, basketbalovou komunitou?
Zůstávám v kontaktu s tolika lidmi, s kolika to jen jde. Děčín mi opravdu chybí. Doufám, že budu moct brzy dorazit aspoň na návštěvu!

Měl bys pro Děčíňáky nějakou zprávu?
Opravdu jsem si užil ty dva roky s vámi všemi. Často na vás myslím, na fanoušky a jak se daří týmu. Věřím, že se příznivci budou moct brzy vrátit do haly a sledovat utkání živě, je mi totiž jasné, jak to teď musí být těžké. Přeji všem jen to nejlepší, hodně štěstí tento i další roky. A  doufám, že se jednou znovu uvidíme!

 

Nahoru