Z Bedny

Z Bedny 6.1.2022

Novým počinem z válečnické dílny je podcast s mnohoznačným názvem "Z Bedny" moderovaný Jakubem Burešem, jehož první díl mohou diváci slyšet zatím na dvou platformách (Spotify a Anchor) nebo zhlédnout na Youtube kanálu BK Děčín rozdělený na kratší části (odkaz na tu závěrečnou naleznete níže v článku). 

Tomáš Pomikálek byl prvním hostem a kromě basketbalových a vánočních témat zaznělo mnoho zajímavostí atraktivních jistě nejen pro příznivce děčínských Válečníků. Ačkoliv jsou všechny projekty zpravidla probírané týmem klubových pracovníků, o vznik podcastu se velkou měrou zasadil právě Jakub Bureš, mj. spoluautor talkshow Silný řeči, jíž moderuje společně s Tomášem Kettnerem, je již nedílnou součástí děčínské kulturní scény a hostila dlouhou řadu atraktivních hostů.

Samotný název "Z Bedny" je mnohoznačným, jelikož reprezentuje hned několik významů. Jednak jde o reproduktory, z nichž můžou příznivci poslouchat nový podcast, tak obrazovku, kde si mohou pustit videozáznam ze Studia 9, ale také vymezené území, jež se v basketbalové terminologii bednou nazývá. Třešničkou na dortu je bystrost moderátora Jakuba Bureše, kterého valná většina jeho známých za "bednu" skutečně má... ;) 

Hosté podcastu budou především spjatí s klubem, a to nejen s A-týmem, ale také s rozvíjející se a rostoucí mládežnickou složkou, jež v poslední době zaznamenala několik zajímavých úspěchů a čím dál výrazněji se zapisuje do české basketbalové mapy napříč kategoriemi.

Na několik otázek nám odpověděl Jakub Bureš, moderátor pořadu, jehož mohou přiznivci znát nejen ze Studia Válečník, ale také z komentování většiny přenosů domácích utkání BK ARMEX Děčín na serveru tvcom.

Kubo, jak vůbec vznikla myšlenka podcastu? 
O podobném nápadu jsme se s Kubou Důrou a ostatními z klubu bavili již delší dobu, a je to vlastně takové přirozené pokračování Studia Válečník z minulé sezóny. To byl víceméně také podcast, takže toto je takové logické vyústění celé situace.

Kde se natáčí a kdo se na něm především podílí?
Natáčíme ve Studiu 9 u Martina Svobody, což je místní muzikant a hlavně můj dobrý kamarád, kterého podobné projekty baví a zařídil si vlastní studio, které se mimo jiné velmi dobře hodí právě na natáčení podcastů. Takže slovo dalo slovo a vzešel z toho první díl Z bedny s Tomášem Pomikálkem :) 

Můžou se fanoušci těšit na další díly? 
Těšit se mohou určitě. Zatím nevíme, s jakou pravidelností bude Z bedny vycházet, ale rádi bychom, aby to bylo alespoň jednou měsíčně. 

Už jsou jasní další hosté, budou to jen hráči?
Určitě to nebudou jen hráči, chceme oslovit i další osoby, které se podílí na chodu klubu, bývalé hráče a později i další osoby, které k basketu patří. Fantazii se meze nekladou a my určitě budeme chtít vymyslet i nějaké to překvapení pro fanoušky Válečníků.

Máš nějakého vysněného hosta? 
Samozřejmě by se mi líbilo mít jako hosta někoho z českých reprezentantů. Z bývalých hráčů bych rád přivítal Jiřího Zídka nebo Jiřího Welsche.

 

Video

Nahoru