VYJÁDŘENÍ GM LUKÁŠE HOUSERA K OTÁZKÁM NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

VYJÁDŘENÍ GM LUKÁŠE HOUSERA K OTÁZKÁM NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH 31.3.2020

Jaký máte názor na sezonu? 

Na nějaké komplexní vyhodnocení, vzhledem k jejímu předčasnému ukončení a současné situaci, nebyl ještě dostatečný čas. Já ale svůj názor samozřejmě mám. Výsledkově sezona dobrá nebyla. Otázkou samozřejmě je, co bylo příčinou. Dokážu říct spoustu subjektivních příčin. Zranění, smůla, rozhodčí atd. To ale ke sportu patří. A pak jsou tady některé objektivní příčiny, pokud sezonu posuzuji se sezonou předešlou. Složení týmu, změna trenéra, finanční možnosti. To všechno se do konečného výsledku promítá. V každém případě jsme byli pod tlakem našich předchozích úspěchů. A myslet si, že máme druhé místo předplacené, to podle mě nejde. Pořád je to sport. Mění se hráči, trenéři, konkurence, podmínky. Z tohoto pohledu se na to já, jako manažer klubu, nedívám až tak negativně. Udrželi jsme konkurenceschopnost, klubovou kulturu, fanoušky. Každý rok prostě nemůže být posvícení. A co je pro mě důležité, nebylo nám to jedno. Řešili jsme to, od hráčů, realizačního týmu až po vedení. Pořád máme hlad a pořád chceme být úspěšní. Navíc jsme byli všichni v klubu přesvědčení, že máme pořád šanci se o úspěch poprat i v právě ukončené sezoně. A dokud by ta šance byla, nikdo nás nemohl dopředu odepsat!

 

Finále AAC

My bychom si velmi přáli odehrát finále AAC. Vedení soutěže také a nyní komunikujeme s vedením druhého finalisty BK JIP Pardubice o možnostech. Nějaké návrhy už jsou na stole a hned jak dojdeme k nějakému řešení, budeme Vás informovat. Já věřím, že si o titul v AAC zahrajeme.

 

Jaká je spokojenost s působením trenéra Grepla?

Trenér Grepl není bezchybný. Není vzorem dokonalého trenéra (pokud nějaký takový existuje). Občas není 100% v komunikací mimo klub nebo např. s rozhodčími. Je ale talentovaný a cílevědomý, s velkou chutí pracovat na sobě a hlavně na hráčích. Chce je zlepšovat. Obzvlášť ty mladé. Už jsem to někde zmiňoval, ale já vidím, kolik času a energie své práci dává. Navíc mu nechybí sebereflexe. To znamená, že umí svoje chyby pojmenovat a má vůli pracovat na jejich odstranění. Včetně už zmíněné komunikace. A co je pro mě nejdůležitější, má u svých hráčů respekt. Já z nich cítím chuť pod ním trénovat a hrát. Takže ano, s prací trenéra Grepla jsem spokojený.

 

Kádr na příští sezonu…

Pokusím se najednou odpovědět na víc dotazů, týkajících se kádru na příští sezonu. Včetně cizinců. A těmi bych začal. Všichni tři měli hráčské smlouvy na jednu sezonu, které skončili jejím ukončením. Se všemi třemi jsme stále v kontaktu. Jestli se ale někdo z nich do našeho dresu vrátí nyní nedokážu říct. Ve hře je teď opravdu hodně neznámých. Navíc se teď víc soustředíme na udržení základní osy českých hráčů. Vše je ale v jednání a proto ani u těchto jmen nemůžu být zatím konkrétní. To teď můžu být pouze u těch, kteří mají s naším klubem podepsanou smlouvu a to jsou – kapitán týmu Šimon Ježek, Lukáš Bobek, David Žikla, Jakub Skalička a Martin Mach. Jsme domluveni na pokračování s Robertem Landou, pokud mu to zdravotní stav dovolí. Věřím ale, že Vám v nejbližší době budeme oznamovat další jména.

 

Posily…

Co se týče nových posil, i tady jsou ve hře různá jména. Z pochopitelných důvodů je ale samozřejmě prozradit nemůžu. Určitě ale můžu prozradit to, že i v této pro všechny složité době na kádru na novou sezonu tvrdě makáme. I když je to mnohem složitější, než to kdy bylo.

 

Chystají se nějaké změny na příští sezonu? 

V podstatě jsou změny v našem kádru závislé na tom, s kým se dohodneme na prodloužení smlouvy a s kým ne. Podle toho se budou odvíjet i případné změny. Specifická situace je samozřejmě u cizinců. A v současné situaci ještě víc než kdy jindy. Jinak teď bohužel nedokážu odpovědět.

 

Co říkáte na Lambův nápad , že chce hrát za český reprezentační tým a můžete vyčíslit Lambův kontrakt za první a druhý rok v klubu? 

Lambovu přání hrát za reprezentaci České republiky rozumím. Ale nemyslím si, že je to úplně reálné. Za prvé je teď Česká reprezentace po 6. místě na MS asi na svém vrcholu a jsou v ní opravdu skvělí hráči. Za druhé, a to hlavně, je velmi složité získat české občanství. A Lamb k tomu podle mě nesplňuje potřebné předpoklady. Takže myslím, že se to nestane.

Co se týče výše Lambova kontraktu, je to stejné, jako s ostatními hráči. V basketbalovém prostředí v České republice není zvykem zveřejňovat výši hráčských odměn. A dokud to tak nebude u všech, bylo by vzhledem ke konkurenci velmi nevýhodné to sdělovat u našich hráčů.

 

Jaké je jméno Válečníka? 

Pokud vím, náš válečník je Válečník. Jméno nemá a podle mě ho ani nepotřebuje. Je to prostě Válečník! Stejně jako my!

 

Má pořadatelská služba oprávnění prohledat návštěvníkovi ARMEX Sportcentra zavazadlo (batoh)? 

Nejsem si tím úplně jistý, ale řekl bych, že ne, pokud to majitel odmítne. V tom případě má ale pořadatel právo majitele buď požádat, aby si svůj batoh nechal mimo prostor sportovní haly nebo ho do ní nevpustit. 

Nahoru