Ventilátor od Válečníků už pomáhá dětem

Ventilátor od Válečníků už pomáhá dětem 15.12.2020

Už čtrnáct dní je dětské oddělení děčínské nemocnice vybaveno speciálním dýchacím přístrojem na oxygenoterapii, který se zde ocitl díky charitativní akci Virtuální zimák. Tu uspořádal BK ARMEX Děčín v době jarní přestávky KNBL způsobené první vlnou koronavirové nákazy. Během akce, jež byla vzpomínkou na první historické finále klubu z roku 2015 na zimním stadiónu v Děčíně, se vybralo 122 000 Kč, v květnu, kdy Válečníci předávali šek zástupcům nemocnice, se suma vyšplhala už na 152 000 Kč.
Oficiální předání přístroje však proběhlo až v pondělí 14. prosince, kdy do děčínské nemocnice zavítali zástupci Válečníků, generální manažer Lukáš Houser, Jakub Houška, Šimon Ježek, Tomáš Pomikálek, Ondřej Šiška, Eda Kotásek a Pavel Grunt, kteří spojili slavnostní předání přístroje s tradiční předvánoční návštěvou dětského oddělení.
Návštěva v této složité době byla kratší než jindy, přesto basketbalisté nezapomněli přinést dárky a popovídat si s malými pacienty i personálem oddělení.
"Jsme moc rádi, že přístroj, jehož výběr a koupě byla poměrně složitá, je už na svém místě a začal plnit svoji funkci. Primářka dětského oddělení na něj čekala dost dlouho, ale čekání je u konce a ventilátor může začít pomáhat dětským pacientů," uvedl po předání Jakub Houška, patron celé charitativní akce.

Fotogalerie ZDE

Nahoru