VÁLEČNICKÁ TRADICE

VÁLEČNICKÁ TRADICE 23.12.2022

Basketbalisté BK ARMEX Děčín mají za sebou tradiční předvánoční program, v jehož rámci navštěvují dětské oddělení děčínské nemocnice a také dětské domovy v Krásné Lípě a Krupce.

Ve čtvrtek 15. prosince zavítali Válečníci na dětské oddělení děčínské nemocnice, kde se po několik let pravidelně setkávají s nemocničním personálem i hlavně malými pacienty, jenž vánoční čas bohužel tráví v péči lékařů. Letošní návštěva byla o něco snadnější než ta v roce 2021. Již bylo možné děti navštívit přímo v nemocničních prostorech a nemuseli se dárky předávat venku, jako tomu bylo loni, díky opatřením proti covidu. Hráči Děčína opět přinesli několik dárků a charitativní kalendář Koubasket na rok 2023. Zdravotnický personál velmi mile přivítal a pohostil naše hráče a atmosféra byla velmi pěkná a pozitivně laděná. Personál doufá, že děti budou na Štědrý den již doma a díky jejich neúnavné péči my doufáme a věříme, že to tak určitě i bude. Jsme rádi, že jsme mohli alespoň na chvilku zkrátit čekání dětských pacientů na odchod domů a vyloudit úsměv na jejich tvářích.

V pondělí 19.12 se pak Válečníci vydali na návštěvu dětí do Dětského domova v Krásné Lípě. Předali jsme dětem dárečky, s jejichž výběrem nám pomohlo vedení domova a společně jsme poseděli nad pohoštěním a čajem. Povídali jsme si o tom, co děti baví, jak tráví volný čas, co si přejí pod stromeček. Atmosféra byla domácí a velmi přátelská.

V úterý 20.12. jsme pak navštívili Dětský domov v Krupce. Děti obdrželi od týmu dárečky v podobě míčů a triček a potěšili naše hráče opravdu pestrým programem. Dostali jsme velmi originální obraz, který můžete vidět ve fotogalerii a byla nachystaná i hudební a taneční vystoupení dětí, nechyběl pak již tradiční stolní tenis, a dokonce i stolní fotbálek.

My jako klub pociťujeme, že je velmi důležité být něčeho součástí a udržovat určité smysluplné tradice. Je super vidět, že i když sestava hráčů není každý rok stejná, tak každý nový příchozí se rád zúčastní a přidá k něčemu, co má hlubší přesah.     

 

Nahoru