Válečnická stolní hra 

Válečnická stolní hra  16.11.2020

Děčínský basketbal v roce 2020 slaví 75 let existence. Velká část tradičních oslav, založených na setkávání příznivců, fanoušků a bývalých i současných aktérů, musela být odložena nebo upravena. Současná situace dala vzniknout různým projektům basketbalového klubu, které by možná nepoznaly světlo světa. V hlavním výčtu by jistě neměl chybět seriál "Z televizní historie", Stezky Válečníka, webové znalostní kvízy, Studio Válečník s velmi zajímavými hosty, cvičení pro mládežníky (i jejich rodiče) a další drobné akce, které jsou více či méně provázané s dodáním energie pro překlenutí aktuální zvláštní doby nebo s pětasedmdesátým výročím.

Jednou z unikátních "výročních" novinek, kterou si ještě do Vánoc mohou příznivci děčínského basketbalu pořídit, je klubová stolní hra vytvořená ve spolupráci se společností MIDU Games. BK ARMEX Děčín tak nabídne historicky první klubovou stolní hru. "Samotná hra vychází ze základu Basketbalový svět LITE, což je menší stolní hra od MIDU Games - společnosti vydávající i další formy především z fotbalového a hokejového prostředí, odkud také vzešly hry různých sportovních klubů. Z basketu ale budeme první, na což jsme velmi hrdí. Výjimečnou záležitostí u těchto her je propojení s mobilní aplikací, jež obsahuje množství otázek. U naší hry to budou otázky zaměřené na historii, současnost a spoustu zajímavostí spojených s děčínským basketem.", uvedl k projektu sportovní manažer Jakub Důra.

Děčínský klub je velmi aktivní mimo hřiště dlouhodobě a ve stávající situaci, při nemožnosti přímého kontaktu, se ukazuje síla propojení klubu s příznivci. "Všechny naše projekty jsou zaměřené pro fanoušky i pro členy mládežnického programu, což tato hra výborně naplňuje. Otázky jsou tematicky rozmanité a postupným hraním si člověk připomene nebo se dozví mnoho informací. Věříme, že kromě zábavy, jíž hra bezesporu přinese, bude dalším dílem při budování klubové kultury a válečnického brandu.", dodal Důra.

Unikátní stolní hru menšího rozměru bude možné do Vánoc objednat přes klubový fanshop a půjde o limitovanou edici. V rozšířené nabídce se objeví v příštích dnech společně s dalšími lákavými produkty se značkou děčínského basketbalu.

 

Nahoru