VÁLEČNÍCI ROZDÁVALI DÁRKY V DĚTSKÝCH DOMOVECH A NEMOCNICI

VÁLEČNÍCI ROZDÁVALI DÁRKY V DĚTSKÝCH DOMOVECH A NEMOCNICI 18.12.2019

Basketbalisté BK ARMEX Děčín mají před vánočními svátky tradičně velmi napilno i mimo palubovku, protože absolvují řadu charitativních akcí. A mezi ty tradiční patří návštěvy v dětských domovech a dětském oddělení děčínské nemocnice.

Návštěvy dětských domovů proběhly v pondělí 16. prosince a tým Válečníků se jako vždy rozdělil na dvě skupiny. Ta první, ve které byli Šimon Ježek, Tomáš Pomikálek, Pavel Grunt, Ondřej Šiška a Klint Carlson, zavítala opět do Dětského domova Krupka. Návštěva začala besídkou, během níž děti kromě jiného hráčům zazpívaly a zatančily, pak přišlo na řadu tradiční představení basketbalistů a následovala řada otázek jak od dětí, tak od vedení domova.
"Moc se na tuto návštěvu vždy těším, letos jsem tam byl popáté. Znám už vlastně téměř všechny děti, vychovatele i moc milého pana ředitele. Kromě kulturního programu jsme si zahráli také stolní fotbálek a obíhačku ve stolním tenisu, což je takový vrchol této akce, na nějž se vždy moc těšíme," řekl k návštěvě kapitán Válečníků, Šimon Ježek, který se svými spoluhráči předal dětem dárky, na něž se složil jak management klubu, tak hráči. "Věříme, že naše návštěva je pro děti zpestřením jejich programu. Navíc vnímáme, že basketbal sledují a nestydí se nás ptát. Bylo to zkrátka opět moc fajn, stejně jako pohoštění," dodal Ježek.
Druhá skupina hráčů (Lamb Autrey, Lukáš Bobek, Martin Mach, Lukáš Feštr, Filip Kroutil, David Žikla a Jakub Skalička) se premiérově vypravila do Dětského domova Krásná Lípa, kde je ředitelkou Sofie Wernerová, která děčínský basketbal velmi dobře zná a je fanouškem sportu jako takového.
"Byli jsme osloveni marketingovou manažerkou klubu, Radkou Freibergovou, zda bychom neměli zájem o návštěvu hráčů A-týmu, což jsme samozřejmě s radostí přivítali a dnes můžeme rozhodně říct, že návštěva smysl měla. Děti viděly, co dokáže stmelení kolektivu, a jak se dá splnit sportovní cíl," uvedla Sofie Wernerová a pokračovala: "Asi nejpřínosnější byla beseda s hráči, protože děti milují příběhy a každý z hráčů má nějaký, jak se dostal tam, kde dnes je. Beseda byla opravdu skvělá a padalo hodně otázek. Také samozřejmě moc děkujeme za všechny dárky."
A jak viděl návštěvu jeden z Válečníků, Lukáš Bobek? "Jsme velice rádi, že jsme měli tu možnost udělat dětem z dětského domova radost. Předali jsme jim dary, podepsali kartičky s našimi fotkami a popřáli jim šťastné a veselé Vánoce. Na oplátku nám děti připravily občerstvení a hudební vystoupení, za které moc děkujeme."
Ve středu 18. prosince pak celý tým včetně trenéra Tomáše Grepla, jeho asistenta Jakuba Houšky a generálního manažera Lukáše Housera dorazil do dětského oddělení děčínské nemocnice. Ani sem nepřišli hráči s prázdnou a zabalené dárky ihned zamířily pod krásně nazdobený vánoční strom, který zdobí hernu oddělení. 
Na úvod se hráči představili jak dětským pacientům, tak personálu, a zvládli to bravurně a s humorem. Kapitán Šimon Ježek se pochlubil tím, že primářka dětského oddělení, Renata Přibíková, je v Litoměřicích jeho sousedkou, poté se při představovaní pasoval do role nejstaršího nejprve Tomáš Pomikálek, což mu ale ihned vyvrátil Robert Landa, toho naopak trumfnul Lukáš Houser, ale nakonec se smál ten poslední, a to primář Milan Pánek, jemuž primát nejstaršího na tomto setkání už nikdo nevzal. Po krátké debatě a tradiční náborové vsuvky Roberta Landy, jenž opět přemlouval pacienty ke vstupu do řad mladých Válečníků, přišlo rozbalování dárků (ty zůstanou na oddělení), společné focení a rozloučení, během něhož personál popřál Válečníkům mnoho sportovních úspěchů a naopak Válečníci popřáli marodům brzký návrat domů do vánoční pohody.  

Nahoru