VÁLEČNÍCI ODSTARTOVALI SPOLEČNOU PŘÍPRAVU

VÁLEČNÍCI ODSTARTOVALI SPOLEČNOU PŘÍPRAVU 29.7.2020

Ráno ve středu 29. července se sešli hráči BK ARMEX Děčín k prvnímu tréninku před nastávající sezonou. Ta začne pro Válečníky v sobotu 5. září finálovým duelem nedokončeného AAC 2020 proti Pardubicím, odveta je pak v plánu v úterý 8. 9. 2020 na půdě Beksy. V sobotu 12. září se pak Děčín představí na prostějovské palubovce proti týmu BK Olomoucko. 

Válečníky na prvním tréninku přivítal trenér Tomáš Grepl, společně se svým realizačním týmem. Ani ten se však, stejně jako ten hráčský, nesešel prozatím v kompletním složení. Stále je v řešení obsazení pozice asistenta trenéra. Hlavní trenér děčínského týmu k tomu poznamenal  „Pokud bychom měli obsadit pozici asistenta trenéra, a já jsem přesvědčen, že v dnešním basketbalu je velmi důležitá, chci aby se jednalo o plnohodnotného asistenta. V loňské sezoně částečně zastával tuto pozici Jakub Houška, který se však nezúčastňoval žádných tréninků, ani taktické přípravy. Na lavičce byl pouze při domácích utkáních a to z taktických poradních důvodů a na moji žádost. Více mu ale jeho časové vytížení u děčínské mládeže a v politice nedovolilo. Pomáhal mi také Radek Kroupa jako video kouč, ale ani to nemohlo být ideální, protože i on je velmi vytížen prací s dětmi. Pokud se tedy povede nalézt správnou osobu, bude to pro nás velké plus.“

Hráči se po krátkém přivítání okamžitě pustili do tvrdé práce a navázali tak na tréninkovou dřinu, kterou absolvovali před dvoutýdenní dovolenou a následnou individuální přípravou. K tomu trenér Tomáš Grepl doplnil: „Začali jsme hned tvrdě makat a odpoledne se rovnou vrhneme do basketbalu. Hned za týden hrajeme první duel, dost možná s nejtěžším soupeřem v přípravě. Dva mladíci mají zdravotní trable, ale jinak všichni první trénink oddřeli, jak se sluší a patří. Celkově bylo v tréninku 16 borců. Brzy se pozná, jak kdo pracoval na individuálním plánu, také věřím, že nám vydrží zdraví. Rád bych, aby hráči zúročili červnovou práci a navázali na ní ještě intenzivněji.“.

Letošní příprava bude vzhledem k brzkému začátku soutěže velmi nestandardní, k tomu jsou basketbaloví příznivci v očekávání, jak bude vypadat děčínský kádr pro ročník 2020/21. Generální manažer Lukáš Houser na toto téma říká: „Budu se opakovat, ale dokud nebudou zajištěny příjmy, nemůžeme navyšovat výdaje. Obzvlášť v této ekonomicky a v Děčíně i politicky nestabilní době. Proto jsme připraveni pracovat s různými variantami. Začínáme s ryze českým kádrem a zároveň jsme neustále v kontaktu s vytipovanými zahraničními hráči, kteří by nás mohli okamžitě posílit. Samozřejmě za předpokladu, že to finanční a také celosvětová situace dovolí. Prioritou ale vždycky bylo, je a bude udržet v Děčíně vrcholný basketbal. A na to jsme připraveni už nyní. Včetně našich kmenových hráčů, kteří jsou připraveni bojovat za Děčín v jakékoli situaci. A my všichni v klubu věříme, že stejně to budou vnímat i naši fanoušci, kteří za námi vždy stáli.“.

Začátku přípravy se zatím nezúčastní Robert Landa, který si plní své každoroční povinnosti u reprezentačního výběru dívek kategorie U16. Zároveň ještě nemá v pořádku achilovku po operaci. Proto se tým sešel v tomto složení:

Rozehrávači: Ondřej Šiška, Eda Kotásek, Lukáš Bobek

Křídla: Šimon Ježek, Filip Kroutil, Tomáš Pomikálek, Lukáš Rozsypal

Pivoti: Pavel Grunt, David Žikla, Jakub Skalička, Martin Mach

A k tomu mladíci: Jonáš Písařík, Adam Helvig a Tomáš Randýsek (všichni z děčínské mládeže), Karel Vlasák a Lukáš Slowiak (oba YDEA Liberec), Ondřej Kovář a Nestor Boyko (oba Levharti Chomutov)

 

Nahoru