V duchu roku 2020. Covid odložil ASG

V duchu roku 2020. Covid odložil ASG 23.12.2020

Vedení Asociace ligových klubů Kooperativa NBL muselo učinit těžké rozhodnutí. V důsledku aktuálně se opět horšící koronavirové situace přistoupilo k odvolání All-Star Game ligy basketbalistů, která se měla s řadou revolučních technologických novinek uskutečnit 30. prosince v hale SLUNETY Ústí nad Labem. O přesunutí na náhradní termín se bude jednat. Hlavním důvodem pro odklad je před Vánocemi znovu narůstající počet nových případů onemocnění covidem. A vzhledem k tomu, že v Ústí by se setkali zástupci všech dvanácti ligových celků na jednom místě, vedení soutěže i s ohledem na zdárné pokračování ligy a při vědomí společenské zodpovědnosti přistoupilo k tomuto nesnadnému rozhodnutí.

Na All-Star Game se přitom chystaly velké věci. Jelikož podle platných opatření by nemohli být v tuto dobu v hale přítomni diváci, vedení NBL se spolu s generálním partnerem ligy pojišťovnou Kooperativa před několika týdny odhodlalo k přelomovému kroku a začalo na exhibici připravovat dosud největší LED obrazovku českého sportu o rozměrech 30x5 metrů, z níž by hráčům fandili „virtuální“ fanoušci, sedící doma před svými notebooky a snímaní svými webovými kamerami. Tito diváci by byli do All-Star Game aktivně zapojeni a měli by možnost vyhrát atraktivní ceny. 

Kapitány týmů Mazáků a Mladých pušek byli určeni Šimon Ježek z Děčína a Ondřej Sehnal z pražského USK. Ten si do své základní pětky zvolil spoluhráče Patricka Samouru, Matěje Svobodu ze Svitav, Šimona Puršla z Brna a Haydena Daltona z Nymburka. Šéf Mazáků Ježek si vybral děčínského spoluhráče Ondřeje Šišku, ústeckého Lamba Autreyho, brněnského Jakuba Krakoviče a kolínského Jiřího Jelínka.

 

Nahoru