Utajená speciální jednotka děčínských Válečníků - YOUNG WARRIORS

Utajená speciální jednotka děčínských Válečníků - YOUNG WARRIORS 31.1.2023

Co stojí za úspěchy děčínského mládežnického basketbalu? Komunitní práce s širokou členskou základnou a speciální tréninky pro nejtalentovanější sportovce - Projekt Young Warriors (YW) je realizován již třetí sezónu a poskytuje nadstandardní tréninkový program vybraným hráčům kategorií U13-U19.

Každý týden probíhá 6 extra tréninků zaměřených na sílu, agility a specifická basketbalová kondiční cvičení pod vedením trenéra děčínského A-týmu a SCM Honzy Murína. Každý týden se také konají 3 basketbalové skills tréninky zaměřené na individuální dovednosti a rozhodování s hlavním trenérem SCM Antonínem Pištěckým. Jeden extra ranní trénink pro hráčky vede hlavní trenér dívčího SpS Jiří Fiala, jeden ranní extra trénink má na starosti hlavní trenér chlapeckého SpS Jakub Houška.

Společným cílem celého basketbalového klubu je být dlouhodobě významnou organizací města Děčína a celorepublikovým příkladným reprezentantem svých partnerů. Hlavní cíle výchovy svěřenců jsou tyto: nabídnout dětem příležitost k trávení volného času, přispět k všestrannému a harmonickému rozvoji osobnosti svěřence, zvyšovat fyzickou odolnost, zlepšovat tělesnokondici a posilovat obranyschopnost dětí, rozšiřovat členskou a fanouškovskou základnu klubu a vychovávat hráče pro vrcholovou úroveň.

Young Warriors je tréninková skupina, která naplňuje poslední cíl uvedený výše. Program vznikl v roce 2020 a je zde pro mladé talentované hráče, kteří naplňují současná kritéria basketbalových prospektů (dovednostní a fyzický potenciál, charakterní osobní přístup v trénincích a utkáních, vášeň pro basketbal). Hráči jsou do programu vybráni doporučením a shodou trenérů BK, nezbytná je podpora rodičů a spolupráce školy (u mladších hráčů bez zásahu do rozvrhů, u starších podpůrné prostředky / individuální studijní plán).

Mládežnické týmy se již pravidelně účastní Mistrovství České republiky minižactva, v soutěžích žáků a kadetů nastupují naše družstva v extraligách. Ale kromě týmových úspěchů zapisujeme již i úspěchy individuální: Oliver Žižka - reprezentant ročníku 2005, Jan Bečka - reprezentant ročníku 2006, Daniel Sertič - reprezentant ročníku 2007. Dva naši odchovanci jsou od sezóny 21/22 součástí projektu CZ.ACADEMY, šest juniorů se zapojuje do tréninkového procesu A-TÝMU a první Válečníci programu YW za děčínský A-tým nastoupili v přípravných utkáních.

Posláním trenérů je vytvořit hráčům takové podmínky, aby dosáhli na svůj výkonnostní strop. Program Young Warriors je basketbalovou šancí pro elitní talentované hráče nejen regionu Severních Čech.  

Nahoru