Tomáš Jansa doplňuje tým

Tomáš Jansa doplňuje tým 18.11.2022

Sestavu děčínských Válečníků doplňuje dvacetiletý Tomáš Jansa. 188 cm vysoký rozehrávač je brněnským odchovancem a letos v létě se účastnil mistrovství Evropy do 20 let. V současnosti nastupuje v 1.lize za svitavské Tury, za něž během sedmi utkání dosahuje průměrů 10,1 bodu a 4,9 asistence. Ve vedoucím týmu skupiny Východ 1.ligy bude Tomáš působit i nadále s významnou rolí, přesto se podařilo najít cestu, aby mohl Tomáš trénovat a nastupovat i v zápasech našeho A-týmu. Velký dík za vstřícnost patří vedení svitavskému klubu a trenérovi Petru Bálintovi. 

Tomáš se v týdnu zapojil naplno do přípravy a podařilo se vyřídit i všechny formality, takže bude připraven zasáhnout už do sobotního duelu proti týmu Basket Brno, kde v loňském ročníku dostal příležitost zasáhnout do třinácti utkání Kooperativa NBL. Zároveň působil vloni i ve Svitavách a v druholigovém SK Renocar Podolí. V začátku letošního ročníku už Jansa absolvoval část letní přípravy s naším týmem, zasáhl i do přípravného utkání, tudíž nepřichází do neznámého prostředí. 

Tomáš Jansa k příchodu do Děčína: "Jsem moc rád za příležitost se připojit k týmu. Je to pro mě velká výzva a dává mi to motivaci na sobě pracovat. Už se moc těším na první zápas a věřím, že před domácím publikem navážeme na předešlé výkony a výsledky."

Tomáš Grepl o "Jansičovi": "Tomáše jsme sledovali už delší čas a jsme rádi, že se nakonec jeho příchod podařilo uskutečnit. Po odchodu Filipa Sertiče se nám uvolnilo místo pro mladého hráče, které jsme zaplnili poctivým pracantem na pozici rozehrávače. Je moc dobře, že tu s námi Tomáš může být a věřím, že pro tým bude přínosem, ač se jeho role může měnit a vyvíjet podle dalších konkrétních okolností."

 

Nahoru