Tisková konference k udělení SCM

Tisková konference k udělení SCM 15.9.2021

Tisková konference k udělení statutu Sportovní centrum mládeže pro Basketbalový klub Děčín.

V pátek 3.9. se za účasti zástupce České basketbalové federace Jiřího Welsche, zástupců města Děčín, primátora Jiřího Anděla a náměstka primátora Martina Pošty a zástupců klubu, předsedy představenstva Jiřího Šťastného, generálního manažera Lukáše Housera a šéftrenéra SCM Antonína Pištěckého, uskutečnila tisková konference k udělení statutu Sportovní centrum mládeže pro Basketbalový klub Děčín. 

Šéf chlapecké složky CZ.BASKETBALL Jiří Welsch vysvětlil, proč právě Děčín získal status SCM. Tím pro něho byla viditelná práce celého klubu a také dlouhodobě se zvyšující počet hráčů a jejich zvedající se úroveň. Zároveň vyjádřil přesvědčení o správnosti tohoto rozhodnutí. Jedním z podnětů pro něho byl i příchod trenéra Tondy Pištěckého, který se svojí role okamžitě ujal a zapojil se do tréninkového procesu nejen hráčů SCM. Ten ke své roli řekl, že je tu především od práce, na kterou se moc těší a věří, že za ním ta práce bude vidět.

Pan primátor Jiří Anděl poděkoval vedení ČBF nejen za projevenou důvěru, ale i za finanční pomoc, která s udělením SCM přichází a klubu za jeho práci s mládeží. Pan náměstek Martin Pošta ho doplnil s tím, že děčínský basketbal vnímá jako nedílnou součást Děčína, která přináší nejen sportovní úspěchy, ale také zdraví, výchovu a prevenci pro naše děti a mládež.

Zástupcům klubu nezbylo než poděkovat a přislíbit, že přidělením SCM to nekončí, ale naopak začíná. SCM musí být brána jako odměna, ale hlavně jako odpovědnost a výzva.

Nahoru