Stav kádru před finišem sezóny

Stav kádru před finišem sezóny 23.3.2022

Příznivci děčínského basketbalu museli být v posledních týdnech zarmoucení zdravotním stavem kádru, který v letošním ročníku provází velké množství komplikací. K dlouhodobě vyřazeným Nicholsovi, Žiklovi s Randýskem se před utkáním v Jindřichově Hradci přidal nemocný Ondra Šiška, pro něhož to byla v jeho profesionální kariéře teprve druhá absence na utkání NBL (!!!). Během tohoto zápasu se navíc zranili postupně Eudy a Sertič, přičemž především pohyb kotníku českého mladíka vypadal hrozivě. 

Vedení klubu chce tedy své fanoušky informovat o aktuální situaci a také o vyhlídkách na alespoň některé návraty jednotlivých hráčů. 

Ty Nichols má již sundanou fixační sádru a začíná se připravovat společně s týmem 

Andrew Eudy má bohužel natržený lýtkový sval a jeho absence je nyní odhadnuta na 10 týdnů, což pro něho v tuto chvíli znamená konec sezóny. Vedení klubu tuto nastalou situaci řeší a vzhledem k dlouhodobému zranění více hráčů není vyloučeno doplnění kádru na pozici podkošového hráče.

David Žikla prodělal operaci kyčle a jeho rehabilitace zatím probíhá s vizí návratu do letní přípravy

Tomáš Randýsek prodělal artroskopii kolene a rekonvalescence by jej měla dát dohromady na zapojení do další letní přípravy A-týmu

Filip Sertič po sérii vyšetření se nakonec ukázaly pevné vazy a hypermobilní klouby jako dostatečná ochrana i proti tak hrozivě vypadajícímu zranění. "Fido" by se mohl po třech týdnech opět zapojit do tréninkového procesu

Ostatní hráči kádru jsou trenérovi Greplovi k dispozici a do středečního utkání by měli být připravení včetně Ondry Šišky, který ještě na nedělním Allstar game působil jen sporadicky.

Klub však nezahálí a kromě práce na urychlení rekonvalescence marodů se snaží sestavu vyztužit na vyřazovací boje. Tým tak do samotného závěru ročníku posílí Brandon Alston, jehož si fanoušci pamatují z ústecké Slunety. Brandon přichází jako doplnění kádru při zatím ne zcela jistém stoprocentním zapojení Tye Nicholse a do hry bude připraven už v domácím duelu s Ostravou. Brandon letos odehrál v Kooperativa NBL 21 utkání s průměry 6,3 bodu, 2,4 doskoku a 1,2 asistence na zápas. Po absolvování Georgia Institute of Technology (2019) hrál v německé ProA v Ehingenu (průměry 10 bodů, 3 doskoky a 3 asistence), aby následující ročník nastupoval v rumunské nejvyšší soutěži za Miercurea Ciuc (13 bodů, 2 doskoky a 1,3 asistence). Alston nastoupil také do Alpe Adria Cupu, kde jeho průměry dosáhly na 9 bodů, 2,4 doskoku a 2 asistence na zápas.

Jakub Důra k příchodu řekl: "Brandon má velmi zajímavý potenciál na obou polovinách hřiště, působí pokorně, chce makat a jeho výhodou je, že zná prostředí Kooperativa NBL, už je v ČR několik měsíců a my jsme ho viděli naživo v akci. To vše byly jasné plusy. I když vývoj Tyova zranění vypadá dobře, jsme rádi, že se nám podařilo vyztužit i perimetrovou sestavu."

 

 
Nahoru