Slavomír Bednář by oslavil 100. narozeniny

Slavomír Bednář by oslavil 100. narozeniny 7.10.2023

Každý, kdo se pohybuje v blízkosti děčínského basketbalového klubu bezpochyby bude znát jméno Slavomír Bednář. Jméno, které bylo s děčínským basketbalem spojeno po celou dobu existence klubu a pokračuje v názvu tradičního žákovského turnaje v září nesoucího přízvisko Memoriál Slavomíra Bednáře. Bohužel, před devíti roky Slávek odešel do basketbalového nebe, a tak mu v sobotu 7. října alespoň na dálku popřejeme, protože v tento den by oslavil své 100. narozeniny.

V děčínském klubu prošel Slavomír Bednář téměř všechny pozice. Byl hráčem, trenérem, funkcionářem i kronikářem. Dlouhé roky se staral o vývěsku u hlavního vlakového nádraží a umisťoval zde své na stroji psané referáty z odehraných utkání i zprávy z klubu. Poté spolupracoval také s týdeníkem Princip, kde rovněž dostával prostor pro své referáty ze zápasů. Vždy pozitivně naladěný Slávek, který byl basketbalistou tělem i duší, byl v roce 2013 oceněn za své celoživotní dílo Cenou statutárního města Děčín.

Jeho velikým přáním bylo vidět Děčín ve finále, což se mu za jeho života nesplnilo. Ale pokud se díval v loňské sezóně zhůry na Válečníky, musel být v nebi hned dvakrát.
Všechno nejlepší Slávku.

Nahoru