Šimon Ježek stříbrný ve hře 1on1

Šimon Ježek stříbrný ve hře 1on1 6.6.2020

Ani ve třetí soutěži, která vyplnila prostor po předčasně ukončené Kooperativa NBL, nevyšli děčínští Válečníci medailově naprázdno! Po bronzu Ondřeje Šišky a Filipa Kroutila v týmové střelbě a stříbru Filipa Kroutila ve střelbě jednotlivců, přidal další stříbro, tentokrát při hře jeden na jednoho, kapitán děčínského mužstva, Šimon Ježek.

Kapitán Válečníků postoupil ze základního kola až z posledního 4. místa, poté však exceloval v českém finále, kde přes alergickou reakci na ořechovou směs, kterou doplňoval vydanou energii, vyhrál všech pět zápasů a postoupil do celorepublikového finále. Zde se potkal s dalšími třemi borci z českého finále a čtyřmi z moravského.
Závěrečný turnaj se konal opět v pražské Folimance a Šimon Ježek narazil ve čtvrtfinále na Radka Farského z Brna, jehož porazil 9:6. V semifinále pak Ježek bojoval s ostravským Pumprlou, který sice vedl už 4:7, ale kapitán Děčína trefil dvě dvoubodové střely, vydařil se mu i závěrečný útok a postoupil do finále. Zde na něj čekal domácí Ondřej Sehnal, kterého Ježek v předchozích dvou turnajích dvakrát porazil, ale tentokrát byl  rozehrávač USK Praha lepší a zvítězil 9:5. 
Za tento triumf si Sehnal odnesl finanční odměnu 100 000 Kč, Šimon Ježek pak vyinkasoval krásných 50 000 Kč a třetí Pumprla bral 25 000 Kč. 

Výsledky zápasů

Čtvrtfinále:
Šimon Ježek - Radek Farský 9:6
Radek Pumprla - Kamil Švrdlík 9:3
Jan Kozina - Ladislav Pecka 9:8
Ondřej Sehnal - Matěj Svoboda 9:3

Semifinále:
Šimon Ježek - Radek Pumprla 9:7
Jan Kozina - Ondřej Sehnal 8:9

O 3. místo: Radek Pumprla - Jan Kozina 9:6

Finále: Šimon Ježek - Ondřej Sehnal 5:9 

Konečné pořadí:
1. Ondřej Sehnal (USK Praha)
2. Šimon Ježek (BK ARMEX Děčín)
3. Radek Pumprla (NH Ostrava)
4. Jan Kozina (mmcité1 Basket Brno)
5. – 8. Radek Farský (mmcité1 Basket Brno), Kamil Švrdlík (BK JIP Pardubice), Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí nad Labem), Matěj Svoboda (DEKSTONE Tuři Svitavy) 

Nahoru