První Waltonův triple-double

První Waltonův triple-double 1.2.2023

Anthony Walton Jr. působí v Děčíně tuto sezónu poprvé a náročné fanoušky si získal velmi rychle. Rozehrávač s divokým účesem se stal lídrem a podává výborné výkony na obou polovinách hřiště. Svou vášeň pro hru ukazuje příkladným nasazením, a patří k němu i emotivní reakce na drobné křivdy či příliš tvrdé zákroky soupeře. Dlouhodobá statistika ukazuje, jak podstatným AJ pro Válečníky je... Za průměrných 33 minut na zápas je třetím nejlepším střelcem (14,1 bodu na zápas), nejlépe doskakujícím hráčem (7,0 doskoku, celkově 10.v Kooperativa NBL !!!), nejlépe asistujícím (7,1 asistence, celkově druhý v lize mezi aktivními hráči o desetinu za J.Šiřinou), nejlepším v ziscích (2,7 míče, sdílené první místo s Tyem Nicholsem i v rámci NBL), což vše vede k užitečnosti 20,3 (sdílené čtvrté místo v lize). Jak vidno, AJ vyniká v individuální komplexnosti a jeho aktivita přináší ovoce celému týmu.

V celém ročníku podal několik parádních výkonů, statisticky hodně ceněný triple-double, tedy tři dvouciferné statistiky, mu však v průběhu základní části několikrát těsně unikl.

Poprvé to bylo 5.října při domácí výhře s Pardubicemi, kdy dal 10 bodů, měl 12 asistencí a doskočil 9 míčů.
Podruhé pak pomohl 30.10. k výhře s Ostravou 22 body, 10 asistencemi a rovněž 9 doskoky.
Do třetice při výhře na Slavii 4.ledna dal AJ 13 bodů, doskoků posbíral 15 a asistoval devětkrát. 
v sobotu 28.1., tak trochu ve stínu čtyřicetibodového výkonu Matěje Svobody, získal americký rozehrávač svůj první letošní triple-double za 22 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků, přičemž v poločase měl už úctyhodných, a z pohledu sledovaných statistik nadějných 9+9+9.

AJ, letos jsi byl už několikrát hodně blízko. Sleduješ statistiky? 
Vlastně na ně moc často nekoukám. Vždy po zápasu se ke mě informace, že jsem byl blízko, dostala, ale nijak se na to během zápasu nesoustředím. Zkrátka se snažím co nejvíc našemu týmu pomoct k výhře.

Jak to bylo po utkání na Slavii?
To byla vtipná situace. Vůbec jsem nevěděl, že mi v závěru chybí jedna asistence k triple-doublu. Ke konci zápasu jsem přihrál Tyovi (Nicholsovi pozn.red.) dopředu, ale ani jsem nechtěl, aby zakončoval, už dobíhaly poslední vteřiny a já mám ke kouči Benešovi velký respekt. Ale vyšlo to až ke koši a Ty zkusil zasmečovat, což se mu nepovedlo. Byl potom trochu naštvaný, a pak jsme navíc zjistili, že kdyby to dal, mohla to být moje desátá asistence... Často se kvůli tomu od té doby popichujeme.

Jak se to stane, že máš tak často takové statistiky?
Hraju naplno, dávám všechno co můžu týmu. Fakt se nesnažím nahánět body a neřeším 'stat stuff', jak tomu ve státech říkáme. Jsem totálně v zápasu a chci ze všech sil získat výhru.

Připravuješ se nějak speciálně?
Především se snažím co nejlépe se starat o svoje tělo. To je pro mě nejdůležitější. Pokud zůstanu zdravý, můžu tady toho ještě hodně odmakat.

Jak jsi zatím spokojený s postavením v tabulce a dosavadním ročníkem?
Zatím je to ok. Nejsem vyloženě spokojený s počtem výher, určitě to mohlo být lepší. Prohráli jsme několik těsných utkání, ale taky jsme v nich nebyli kompletní. Celkově je ale dobré být v top třech týmech ligy.

Video

Nahoru