První novou tváří Josipović

První novou tváří Josipović 20.6.2022

Vedení Děčína má po přestupově nezvykle živém ročníku více míst v sestavě k řešení! Prvním příchozím je zkušený bosenský pivot Igor Josipović, jehož si basketbaloví příznivci mohou pamatovat i z Kooperativa NBL.

Třiatřicetiletý hráč prošel již několik zemí. Po začátku v bosenském Boracu prožil první zahraniční angažmá ve slovinském Mariboru, aby pak po dvouleté sarajevské misi přesídlil poprvé do české ligy, kdy v ročníku 2015/16 dosahoval v dresu USK Praha průměrně na necelých 13 bodů a 7 doskoků. Následovala sezóna ve slovenských Levicích, pak další dvě v Bosně a v nedokončené 2019/20 opět Kooperativa NBL, tentokrát za Olomoucko s průměry 12 bodů a 5 doskoků. Znovu rok v Bosně, aby se Igor v minulém ročníku ukázal v Estonsku v týmu Tarvas Rakvere, kde se později mj. potkal s ex-děčínským Jamaure Greggem. 

Igor vloni ve spojené lotyšsko-estonské lize zapisoval průměrně 10,3 bodu a 5,5 doskoku. Pro ty, kteří si ho nepamatují tak dobře, Igor měří 205 cm a jedná se o klasického poctivého pivota, který se pohybuje především ve vymezeném území, staví kvalitní clony a je mu vlastní hra zády ke koši. Je pověstný svým zápalem pro hru a do našeho dresu s ním přichází mnoho zkušeností.

Nového Válečníka také mohou fanoušci vidět v reklamních videích titulárního partnera nejvyšší mužské soutěže Kooperativa. Z výtahu pokyne rukou hlavní postavě spotu a poté pomáhá sundat ze stromu letadélko malému chlapci. Zajímavostí je, že z obou spotů je již jediným aktivním hráčem (Stanislav Votroubek i Ondřej Kohout již kariéru ukončili). 

Igor Josipović: "Jsem šťastný, že přicházím do Děčína a do České republiky, mám tuhle zem rád :) V první řadě věřím, že budeme zdraví a doufám, že prožijeme dobrou sezónu. Těším se znovu na spolupráci s trenérem Greplem a celým managementem v BK ARMEX Děčín. Ti, co mě znají to ví, ale děčínským skvělým fanouškům mohu slíbit, že budu bojovat! Věřím, že vše ostatní pak přijde."

Tomáš Grepl: "Igor splňuje přesně to, co jsme hledali. Jedná se o velmi zkušeného hráče, který vždy odváděl poctivou podkošovou práci, což si dobře pamatuji ještě z působení v USK. Igor měl velký zájem do Děčína přijít a já jsem velmi rád, že se jeho příchod podařil."

Igore, vítej mezi Válečníky! 

 

Video

Nahoru