Přichází Tadeáš Slowiak

Přichází Tadeáš Slowiak 24.7.2023

Na pozici rozehrávače přichází do klubu talentovaný mládežnický reprezentant Tadeáš Slowiak. Dva metry vysoký basketbalista strávil nejvíce sezón v Liberci, ale dres oblékal jako minižák v Pardubicích, po několika hostováních se pak zpod Ještědu přesunul do USK Praha, aby poslední juniorský rok strávil v GBA Jindřichův Hradec, s nímž postoupil až do finále MČR U19. 

Tadeáš působil uplynulou sezónu v mezinárodním týmu GBA v juniorské extralize a zkušenosti v mužské soutěži sbíral také v 1.lize.

Devatenáctiletý hráč má za sebou i stopu v reprezentačním dresu U18, kdy v létě 2022 skončila lvíčata na 10.místě v divizi A, a Tadeáš zapisoval průměrně více než 18 minut, 5,6 bodu a 3,9 doskoku ve výběru trenéra Torstena Loibla.  

Sám hráč k přestupu řekl: "Moc se těším, až v následující sezóně budu oblékat dres válečníků! Vážím si důvěry, kterou do mě klub vkládá a doufám, že na hřišti pomůžu navázat na výborné výkony z letošní sezóny. Tým je velice zkušený a věřím, že mi pomůže rozvíjet se jak na hřišti, tak mimo něj. Už se nemůžu dočkat, až se uvidíme v narvané Maroldovce!".

Tadeáš má v děčínském celku nahradit Tomáše Jansu, jenž se rozhodl u Válečníků nepokračovat. 

Tomáš ke svému odchodu uvedl: "V první řadě bych chtěl celé organizaci a fanouškům poděkovat, jak mě v průběhu sezóny přijali. Jsem nesmírně rád, že jsem mohl být součástí děčínského týmu v takto úspěšně sezóně. Mrzí mě, že nebudu pokračovat, ale zvládat prezenční studium na vysoké škole v Brně a basket v Děčíně bylo už velmi těžko zvládnutelné. I přesto jsem za tuto zkušenost a sezónu velmi rád, mám z ní spoustu silných zážitků a vždy na to budu rád vzpomínat. Doufám, že se týmu podaří v dalším roce na výsledky navázat a bude to všechny bavit tak jako letos.".

Vedení klubu intenzivně řeší dva klíčové posty, a to pivota na pozici 5 a menší křídlo, tedy post 2. Jednání probíhají jak s hráči působícími v Děčíně v uplynulém ročníku, tak s novými tvářemi a ve hře je tak mnoho variant. Klub bude o dalších krocích i nadále informovat.

Nahoru