Přichází AJ Walton

Přichází AJ Walton 24.6.2022

Na pozici rozehrávače přichází zkušený americký playmaker.

AJ je absolventem jedné z nejprestižnějších univerzit Baylor, kde končil po čtyř letech s kariérním počtem asistencí 320 na celkovém historickém pátém místě, a v získaných míčích (160) byl dokonce celkově druhý v týmové historii! Svůj talent nejen v těchto dvou statistikách potvrzoval i v polské Gdyni, kde strávil dva první ročníky své profesionální kariéry. Dosahoval tam průměrů 14,9 bodu, 5,5 asistence, 5,3 doskoku a 2,6 zisku v prvním roce, aby se druhý posunul na 16,5 bodu, 5,6 asistence, 4,6 doskoku a 2,8 zisku. V asistencích byl celkově druhý, resp. pátý hráč ligy a v ziscích dokonce silné polské lize oba roky vévodil. Další rok se přesunul do AZS Koszalin, aby pak necelý ročník 2017/18 strávil v týmu Iskra Svit, kde byl nejlepším hráčem ligových tabulek v asistencích (6,7) i ziscích (3,6). 

Na následující sezónu se přesunul do Kooperativa NBL do dresu Kolína, kde dosahoval úctyhodných 17,2 bodu (4.střelec soutěže), 5,3 doskoku, 5,9 asistence (pátý v lize) a 2,6 zisku (lídr ligy). Neúplný ročník 2019/20 strávil v dalším polském týmu Enea Astoria Bydgoszcz, aby následovala kratší zkušenost z Kosova (s průměrem 8,1 asistence lídr ligy). V uplynulém ročníku se AJ vrátil na Slovensko do Svitu, aby byl znovu v lize nejlepší v získaných míčích a třetí v asistencích, kdy dosahoval 12 bodů, 4,4 doskoku, 6 asistencí a 2,7 zisku na zápas.

AJ Walton: ""

Tomáš Grepl: "Herní přehled, řízení hry, skvělá obrana - to jsou hlavní atributy AJ Waltona, na kterého nechceme nahlížet jako na náhradu za Ondru Šišku, ale především jako na zkušeného rozehrávače, který nám má pomoct dosáhnout stanovených cílů. Na AJ si pamatujeme z NBL, dostali jsme na něj spoustu kladných referencí, navíc měl enormní zájem za Děčín hrát. Po několika rozhovorech je připravený nejen na svojí herní roli, ale také na mentorování mladších hráčů ve hře i v tréninku."

AJ, ať se Ti v Děčíně daří a líbí!

 

Video

Nahoru