Po dodatečném trestu je mimo hru i Filip Kroutil

Po dodatečném trestu je mimo hru i Filip Kroutil 20.4.2024

Stopka potvrzena i po odvolání

AKTUALIZOVÁNO

Stopka na jedno utkání pro Filipa Kroutila potvrzena

Odvolací orgán pozměnil rozhodnutí Disciplinární komise NBL a snížil peněžitý trest z celkových 17 000 Kč na 12 000 Kč. Zastavení závodní činnosti na 1 utkání zůstává v platnosti. Proti tomuto rozhodnutí již není žádné další odvolání možné.

Jak už bylo řečeno, rozhodnutí DK i odvolacího orgánu, jakkoliv s ním nesouhlasíme, respektujeme. Žádáme proto také naše fanoušky, aby toto rozhodnutí respektovali i oni a svoji energii nasměřovali především k podpoře našeho týmu. Nikoli k nenávistným projevům směrem k soupeři, rozhodčím nebo fanouškům soupeře. Ukažme všem, jak se hraje a fandí v Děčíně!

Děkujeme - srDCem Válečník!

PŮVODNÍ ČLÁNEK

Na základě podnětu klubu Basket Brno ze dne 19. dubna 2024 rozhodla Disciplinární komise NBL o dodatečném potrestání našeho hráče Filipa Kroutila zastavením závodní činnosti na 1 utkání a peněžitou pokutou v celkové výši 17 000 Kč

V tomto případě (na rozdíl od případu AJ Waltona) klub BK ARMEX Děčín, ani potrestaný hráč Filip Kroutil, s rozhodnutím DK nesouhlasí, a proto se hráč proti tomuto rozhodnutí odvolal k vrchnímu řediteli NBL. O výsledku odvolání budeme informovat.

Ať už odvolání dopadne jakkoliv, klub BK ARMEX Děčín ho bude respektovat, ačkoliv se zdůvodněním DK zásadně nesouhlasí. Zároveň se však klub distancuje od provokací na hřišti i podávání podobných podnětů mimo hřiště. Naší válečnickou mentalitou je bojovat o vítězství tvrdě, ale férově na hřišti a pokud možno vždy proti soupeři v plné síle!

Nahoru