Plán přípravy

Plán přípravy 2.8.2023

Děčínští měli vloni k radosti svých příznivců zatím nejdelší sezónu, ale po zalouženém odpočinku se již většina hráčů individuálně připravuje. Výjimkou je Matěj Svoboda, jenž si svými výkony řekl o pozvání do širšího kádru mužské reprezentace od nového trenéra Diega Ocampa a absolvoval i turnaj v Portugalsku. Ve finálové sérii zranění lídři Pomikálek i Walton pokračují v intenzivní rehabilitaci, aby se mohli co nejdříve naplno zapojit do společné týmové přípravy, jejíž začátek byl stanoven na pondělí 7. srpna.   

Plán utkání válečnického A-týmu před blížící se sezónou má už konkrétní obrysy jak v soupeřích, tak také v datech a místech zápasů.

Jako tradičně hledal BK ARMEX Děčín soupeře především v zahraničí. První duel prověří české finalisty devátý tým uplynulého ročníku polské ligy Zastal Zielona Gora (mistr 20, 21 a bramborový celek 22). Z již tradiční spokojenosti v Děčíně vychází další soupeř z Rakouska Raiffeisen Flyers Wels (semifinalista rakouské Admiral ligy), vracející se sem na soustředění, v jehož rámci odehraje s Válečníky dva duely. Druhý z nich se odehraje v sobotu odpoledne před večerními vysíláními klubového dokumentu v kině Sněžník. První vrchol ročníku přijde ve slovenských Levicích, kde se odehraje Final Four Federálního poháru, kam se ARMEX probojoval jakožto finalista a v semifinále se utká s domácím slovenským mistrem, aby pak další den bojoval o konečné umístění proti jednomu z dvojice BK Opava - BC Komárno. V ARMEX Sportcentru pak Válečníci přivítají příjemné překvapení uplynulé sezóny německé druhé nejvyšší soutěže ProA z Drážďan, Titáni jako nováček dosáhli na výbornou pátou příčku! S dalším účastníkem ProA se svěřenci trenéra Grepla potkají na palubovce Slovanu Varnsdorf, Medi Bayreuth po 13 letech mezi elitou sestoupil o patro níže, ale netají se plány okamžitého návratu do BBL.

Děčínští basketbaloví příznivci tak budou mít možnost vidět obměněný tým trenéra Grepla celkem třikrát ze sedmi duelů na domácí palubovce a jednou v nedalekém Varnsdorfu, kde se odehraje generálka před startem NBL v sobotu 16. září v rámci oslav výročí vzniku našeho spřátelného klubu... Časy utkání budou upřesněny.

Přehled přípravných utkání A-týmu Válečníků:
25.8. Zastal Zielona Gora - BK ARMEX Děčín
30.8. BK ARMEX Děčín - Raiffeisen Flyers Wels
2.9. BK ARMEX Děčín - Raiffeisen Flyers Wels
8.9. Patrioti Levice - BK ARMEX Děčín (Federální pohár - Final Four, Levice, Slovensko)
9.9. utkání o umístění proti BK Opava / BC Komárno (Federální pohár - Final Four, Levice, Slovensko)
13.9. BK ARMEX Děčín - Dresden Titans
16.9. BK ARMEX Děčín - Medi Bayreuth (ve Varnsdorfu)

Kooperativa NBL pak pro Válečníky začne v sobotu 23.9. duelem proti BK JIP Pardubice. Hned v dalším kole ve středu 27.9. přivítá BK ARMEX ostravskou Novou Huť a v neděli 1.10. přijde na řadu první derby na palubovce ústecké Slunety. Kompletní rozlosování naleznete na webu soutěže ZDE.

Nahoru