Oliver Žižka členem A-týmu

Oliver Žižka členem A-týmu 9.8.2023

Další odchovanec děčínského basketbalu se stává členem mužského A-týmu.

Nedávno osmnáctiletý Oliver Žižka reprezentoval na konci července Česko na Mistrovství Evropy U18 v Srbsku. Mladému týmu trenéra Torstena Loibla se šampionát nevydařil a bez výhry obsadil poslední šestnácté místo. Sestup z elitní divize mírní fakt, že nadpoloviční většinu celku tvořili hráči mladšího ročníku 2006. Děčínský odchovanec Oliver byl jedním ze starších Lvíčat a na šampionátu dosahoval v sedmi utkáních průměrů 19 minut, 4 body a 4 doskoky.

Dvoumetrový hráč prošel projektem CZ Academy sdružujícím talentované hráče z celé republiky, a zároveň pomohl v uplynulém ročníku děčínskému týmu juniorů U19 k vítězství v lize a následnému barážovému vybojování postupu do extraligy U19. Před nadcházejícím ročníkem stál před rozhodnutím, zda pokračovat v aktuálním fungování spojeném s intenzivním cestováním mezi Děčínem a Prahou, nebo plnohodnotnějšímu připojení k mužskému A-týmu. 

Žižka tak bude v modrobílých barvách bojovat v juniorské extralize, ve druhé lize mužů, a cenné minuty bude mít možnost sbírat také v Kooperativa NBL. Především však bude absolvovat tréninkový proces se zkušenějšími Válečníky a připravovat se tak na další rozvoj svojí kariéry. Po Filipovi Kroutilovi, Lukáši Rozsypalovi a Tomáši Randýskovi tak půjde o čtvrtého člena mužského A-týmu, jenž je odchovancem děčínského klubu.

Nahoru