Odchody: Děčín opouští Pavel Grunt a kapitán Šimon Ježek

Odchody: Děčín opouští Pavel Grunt a kapitán Šimon Ježek 23.5.2021

BK ARMEX Děčín tradičně razí cestu dlouhodobější spolupráce s hráči, a od té se neodkloní ani při omlazovacím procesu a postupné proměně kádru... Dvě změny však u Válečníků nastávají - končí pivot Pavel Grunt a kapitán Šimon Ježek, který se rozhodl ukončit profesionální kariéru. 

Šimon Ježek

V Šimonovi odchází kapitán a velká osobnost týmu.  Do Děčína přišel v roce 2015 z Litoměřic, po prvním stříbrném úspěchu, který sledoval na prvním "Zimáku" ještě jako divák a v pět a dvaceti letech to pro něho byla první zkušenost v NBL. Šest let pak postupně stoupal v hierarchii kolektivu, kdy získával větší a větší roli a minutáž. Jeho největší přínos však vždy spočíval v energii a poslední roky i v přenášení klubové válečnické kultury na mladší hráče, jejich vedení a předávání zkušeností z pozice kapitána.

Po právě skončené sezóně vypršela Šimimu hráčská smlouva a děčínský klub nabídl jednatřicetiletému kapitánovi další spolupráci. Ten se však rozhodl vykročit jinou životní cestou. Zanedlouho jej čekají státní zkoušky zakončující vysokoškolské studium a poté chce zamířit mimo profesionální basketbal. 

V současnosti Šimon bojuje o nominaci do reprezentace ČR 3x3, kterou čeká kvalifikace o OH v Tokiu na konci května a pak kvalifikace o ME na konci června. Se Šimonem připravujeme obsáhlejší rozhovor, který chceme fanouškům nabídnout v následujících dnech.

Šimon Ježek ke svému odchodu řekl: "Posledních šest let pro mě bylo naprosto stěžejních a těžko se na ně bude vzpomínat jinak než v dobrém. Nedokážu si představit, že bych na tak zajímavou ´šestiletku´ kdy zapomněl. Děčín mi byl oporou i učitelem, vnesl mi do života řád a já mu za to budu navždy vděčný. Poznal jsem zde mnoho přátel, s nimiž jsme prožili chvíle absolutního štěstí, ale i chvíle krušnější – všechny měly (a mají) svůj nezpochybnitelný přínos. Děkuji všem zúčastněným za poskytnutou šanci a vřelé přijetí. Zároveň přeji celé děčínské basketbalové rodině pouze to nejlepší – nic jiného si ani nezaslouží!"

Vyjádření GM Lukáše Housera: Šimona jsem objevil v době, kdy jsem hrál 1. ligu za Trutnov a on v Litoměřicích. Za celých devět let, které jsem v této soutěži po konci profesionální kariéry odehrál, byl Šimon jediným hráčem, který nebyl vázaný na jiný klub NBL a zaujal mě natolik, abych ho oslovil s nabídkou do Děčína. Po šesti letech můžu říct, že to rozhodně nebyla chyba. Především svým zaujetím pro hru, neústupností, přímočarostí a silou se postupně stal nedílnou součástí Válečníků. Tři stříbrné ligové medaile i dva roky v roli kapitána zůstanou nesmazatelně zapsány v historii klubu. Teď se Šimon rozhodl pro jinou životní cestu a já ji plně respektuji. Hodně štěstí Šimone!

 

Pavel Grunt

Pavel přišel v létě 2017 jako mladý talentovaný hráč, další odchovanec severočeského regionu (Litoměřice) z programu USK Praha, kde prošel dorosty a působil v NBL. Za čtyři roky v Děčíně stihl 115  utkání NBL. Nejpovedenější ročník měl vloni, kdy stihl vlivem zranění v pouze šesti duelech nastřádat průměrných 7,2 bodu a 3,5 doskoku za 16 minut. Šestadvacetiletému pivotovi skončila smlouva a k prodloužení spolupráce už nedošlo. Pavel je držitelem stříbrné medaile z ročníku 2018/19.

Vyjádření Pavla Grunta ke konci působení v Děčíně: "Chtěl bych poděkovat všem lidem, které jsem tady v Děčíně poznal, klubu BK ARMEX Děčín za příležitost, a taky fanouškům, kteří dělají Děčín Děčínem. Přeji všem pevné zdraví a hodně úspěchů do budoucna, díky!"

Vyjádření GM Lukáše Housera: Pavel k nám přišel jako talentovaný pivot z USK Praha. Skvělý chlapík, jen někdy moc hodný. A to mu občas v podkošovém prostoru škodilo. Bohužel měl taky trochu smůlu na zranění. Přesto, i když se teď naše cesty rozchází, Pavel za 4 roky v našem dresu odehrál spoustu skvělých zápasů. Díky Pájo!

 

Nahoru