O posezónní setkání byl veliký zájem

O posezónní setkání byl veliký zájem 1.6.2022

Poslední květnový den proběhlo v ARMEX Sportcentru tradiční posezónní setkání fanoušků a Válečníků, které v minulých dvou ročnících se nemohlo uskutečnit kvůli covidu. Letos však akce proběhla a fanoušků dorazilo požehnaně.
Téměř dvě hodiny trvající setkání zahájil zápas hráčů z A týmu, kteří byli doplněni o děti z mládežnických celků, jenž si nenechaly ujít možnost poměřit se se svými vzory.
Z vítězství 38:27 se radoval nakonec Světlý tým (z Válečníků v něm hráli Šiška, Pomikálek, Žikla, Svoboda), který porazil Tmavý tým (Kroutil, Rozsypal, Sertič, Bobek, Randýsek) 38:27. Hráči "áčka" většinu své minutáže věnovali spíše přihrávání a pomoci těm nejmenším (Filip Kroutil dokonce jednoho z nejmenších donesl v rukou až ke koši, aby mohl "zavěsit"), v posledních minutách ale Pomikálek, Šiška i další Válečníci ukázali své umění a několikrát tvrdě zasmečovali. Jediný faulu zápasu obstaral Filip Sertič, který zcela "nesportovně" vypíchl míč jednomu z dětí, což se podle rozhodčího nesmí. Zápas se nesl v pohodovém duchu a Válečníci několikrát ocenili potleskem povedené akce i trojky začínajících basketbalistů. 
V přestávkách vystoupily Tleskačky a taneční skupina The Maniacs. Po skončení duelu byli všichni malí účastníci odměněni drobnými pozornostmi, které jim předala marketingová manažerka, Radka Freibergová.
Poté se lavičky na střídačce otočily směrem do hlediště, a na sedadla se posadili všichni Válečníci včetně trenéra Tomáše Grepla a generálního manažera Lukáše Housera, aby mohli odpovídat na dotazy fanoušků. Otázek padlo dost, informací směrem k fanouškům zaznělo rovněž veliké množství. Generální manažer potvrdil podpisy smluv u části českých hráčů, také uvedl, že se zbytkem hráčů se jedná a tým hledá zahraniční opory. Trenérem zůstává Tomáš Grepl, jenž si pro příští ročník přeje více zdraví pro hráče a méně pokažený start do sezóny. Fanoušci také chtěli znát názor klubu na rozhodčí, mluvilo se o rozpočtu i herním modelu na příští sezónu, kde nováčkem bude Slavia Praha. Své pocity z uplynulého ročníky sdělili Tomáš Pomikálek i Matěj Svoboda, fanoušci se dozvěděli, že klub profesionalizoval pozici kondičního trenéra a maséra, kterou nyní zastává Jan Murín...
Zkrátka setkání bylo povedené, sezóna uplynulá byla tímto definitivně uzavřena a všichni se těšíme na tu novou. 

Fotografie z akce ZDE:

Nahoru