Nový hráč

Nový hráč 15.10.2021

Další novou tváří, tentokrát na postu pivota, je Brett Prahl. Čerstvě sedmadvacetiletý Američan měří 206 cm a váží 102 kg. Rodák z Wisconsinu absolvoval i místní University of Wisconsin v Milwaukee, kde nastupoval v NCAA, aby ve svém seniorské roce dosahoval průměrů necelých 10 bodů a 5 doskoků na zápas.

Brett má však i zkušenosti z Evropy, když po univerzitě zamířil do polského celku Polpharma Starogard Gdanski, kde strávil necelé dva ročníky s průměry 7,2, resp. 12,4 bodu a 3,7, resp. 6 doskoků na zápas v sezónách 2018/19 a 19/20. Na konec svého druhého ročníku se přesunul do kosovského KB Borea Peja, kde však stihl pouze 4 ligové zápasy. V minulém ročníku se Brett znovu vrátil do Polska, tentokrát do týmu HydroTruck Radom, kde zapisoval průměrně 6,7 bodu a 4,5 doskoku na zápas.

Podaří-li se vyřídit všechny potřebné formality, tak Brett nastoupí už do sobotního duelu proti GBA Fio banka Jindřichův Hradec, hraném v Pelhřimově. 

Sportovní manažer Jakub Důra řekl: "Brett přichází do našeho dresu a rázem se stane jedním z nejzkušenějších hráčů vzhledem ke svému věku i třem sezónám stráveným v kvalitní polské soutěži. Jeho posláním bude rozšířit naši současnou rotaci na pozici podkošových hráčů, odvádět poctivý basketbal na obou polovinách hřiště. Věříme, že rychle zapadne herně i lidsky."

 

Video

Nahoru