Návrat „starých“ Válečníků

Návrat „starých“ Válečníků 1.12.2020

Jakub Houška a Robert Landa, dva hráči, kteří si své v Děčíně jednoznačně odehráli se nyní vrací do hry, aby pomohli svému klubu.

Vrací se srdcař, legenda a ikona děčínského klubu, dlouholetý kapitán a reprezentant Jakub Houška. Ten pomáhal Válečníkům již v začátku sezóny při dohrávání finále Alpe Adria Cupu, teď se on i vedení klubu dohodlo s Chomutovem, kde působí v 1.lize, na uvolnění zpět do děčínských barev. Jde zatím o dočasnou výpomoc vycházející ze současné situace. Po Robertu Landovi tak mají Válečníci druhého zkušeného pivota do zápasové rotace.

Lukáš Houser k návratu řekl: „Jsme nesmírně rádi, že Koubu i Boba uvidíme opět spolu na palubovce. Je to od nich veliká pomoc našemu klubu. Obzvlášť v době, kdy nevíme, jestli máme stále podporu od našeho města a pokud ano, tak v jaké výši. Není to ale žádné spasitelství. Nemůžeme a ani nečekáme žádné zázraky. Co ale čekáme a víme je, že do týmu přinesou jejich zápal do hry a jejich válečnické srdce! Oba hráči mají své povinnosti u děčínské mládeže, Robert navíc na federaci. Dohoda s nimi je jasná. Výpomoc na dva měsíce a dál se uvidí. Jakub by se měl poté vrátit zpět do Levhartů Chomutov, kterým patří velký dík za jeho „zapůjčení“. S Robertem je dohoda podobná. Nám však tato doba dává čas na uzavření příjmového rozpočtu A-týmu a na to navázanému případnému posílení kádru.“

Jakub Houška pak uvedl: "Myslel jsem si, že už toto vyjádření nikdy dávat nebudu, ale tento rok je tak DIVNÝ, že k tomu dochází. V Děčíně se o tom bavíme již delší čas, ale až po nedělním vydání nových pravidel ohledně sportu jsem se rozhodl. Díky těmto pravidlům je to vlastně jedna ze šancí, jak ještě něco normálně dělat. Popravdě jsem se v tomto období trochu nepoznával, protože ta vidina ničeho mě velmi srážela a nic se mi nechtělo. Určitě si tady nechci nyní nic dokazovat, ale jestli i těch pár minutek něčemu pomohou, tak budu rád. Po dnešním tréninku a po 2,5 měsících neběhání, musím říci, že je to ale vážně těžké. I přesto je to výzva a ty já miluju! Těším se i na Boba, na kterého jsem se vedle sebe vždy mohl 100% spolehnout a už jsem si myslel, že se potkáme úplně někde jinde!"

"Zcela upřímně - nejsem v shapu, ani ve formě. Před rokem jsem nemohl chodit, v říjnu jsem se poprvé rozběhl. Můžu nabídnout jen zkušenosti, sílu nevzdávat se a touhu vždy vyhrávat. Jsem plně vytížený svou současnou prací, moje cesta a moje místo už není v NBL. Basket, hra, kontakt a soupeření mi ale zatraceně chybí. Chci děčínský tým povzbudit v zápase, ochutnat několik soubojů a nastavit modus Válečníka do našich mladých pivotů. Nebudu zabírat místo nadějným klukům, po dohodě s trenérem se připojím jen do utkání, kde to bude mít význam. Zároveň věřím, že se město nepostaví ke své republikové sportovní vizitce zády a že brzy přivítáme v Děčíně posily!", dodal Robert Landa.

 

Nahoru