Národní tým kadetů

Národní tým kadetů 4.8.2023

Také v nejmladším výběru Lvíčat má Děčín své zastoupení. Reprezentace kadetů U16 začne své Mistrovství Evropy divize B v pátek 4.8. proti Irsku se začátkem v 19:30. Šampionát se koná v rumunském Pitesti a nejlepší tři celky vybojují svým mladším souputníkům účast v elitní divizi A na příští léto. Dalšími soupeři mladých Čechů budou v jediné šestičlenné skupině ještě Dánsko (sobota 19:30), Lucembursko (neděle 17:00), Chorvatsko (úterý 14:30) a Švýcarsko (středa 17:00). Dva nejlepší celky z každé ze čtyř skupin postupují do vyřazovacích bojů. Všechna utkání mají být vysílána na youtube kanálu FIBA.

Z děčínské líhně se do finální dvanáctky zkušeného trenéra Františka Róna dokázal probojovat Daniel Sertič, který hrál v uplynulém ročníku klíčovou roli v extralize U17 a cenné minuty sbíral také v juniorské kategorii U19, kde pomohl dostat se do baráže o extraligu. Ač do ní nezasáhl kvůli zranění, pomohl týmu ji vybojovat jako jeden z nejmladších hráčů. V ročníku narození 2007 vynikal a vysloužil i pozvánku do tréninkového procesu A-týmu, leč českolipský odchovanec dal nakonec přednost zahraničí a po šampionátu se tak nebude vracet do Děčína, nýbrž jej čeká přesun do Itálie. Bude tam následovat svého staršího bratra Filipa, který se pral o svou pozici v A-týmu nedávno, ale pak zamířil právě do italské Brescie, aby byl obratem zapůjčen do jedné z nižších soutěží. Oba bratři s chorvatskými kořeny tedy aktuálně budou spojeni s tímto italským centrem.

Danielovi děkujeme za jeho působení v Děčíně a přejeme mnoho úspěchů v národním dresu i v další basketbalové kariéře.

Další informace o reprezentaci U16 naleznete na webu CZ.basketball v sekci reprezentací nebo ZDE, včetně citací trenéra Róna. Další info pak lze nalézt na oficiálním webu šampionátu ZDE.

Video

Nahoru