MVP sezóny je Adam Číž

MVP sezóny je Adam Číž 5.5.2021

V minulých dnech hlasovali ligoví trenéři, kapitáni a manažeři i basketbaloví odborníci o těch nejlepších, které přinesla sezóny Kooperativa Národní basketbalové ligy. Vybíral se nejlepší trenér, nejužitečnější hráč (MVP), hráč s nejlepším zlepšením a nejlepší obránce. A jak ligová anketa Hvězdy Kooperativa NBL dopadla?


Nejužitečnějším hráčem byl zvolen rozehrávač Kolína, Adam Číž, který má za sebou opravdu hodně povedenou sezónu. Se spoluhráči slavil stříbro v Českém poháru mužů, svůj tým dotáhl k třetímu místu před play-off, kde pak ve čtvrtfinále vyřadili hladce Pardubice 3:0 na zápasy a nyní je čeká v semifinále Opava.


Cenu pro nejlepšího trenéra si odnesl osmadvacetiletý Chorvat Dino Repeša z USK Praha, který v české lize kroutí už třetí rok. Nejmladší kouč letošní sezóny dokázal s mladou sestavou Sov porazit Nymburk, jeden čas držel fantastickou třetí pozici v tabulce a nyní bojuje s Brnem o účast v semifinále KNBL. Rozhovor s koučem sezóny ZDE.


Obráncem sezóny se stal rozehrávač týmu ERA Basketball Nymburk a belgický rozehrávač Retin Obasohan. ”Je to pro mě ohromné ocenění. Na své obranné práci jsem vždycky stavěl a odjakživa mě bavila. Díky svým trenérům jsem se v ní zlepšoval a věděl jsem, že tím můžu hodně pomáhat svému týmu, protože obrana vyhrává zápasy i tituly,” poděkoval v Belgii narozený syn nigerijských rodičů, který rodnou zemi reprezentuje už od dorosteneckého věku.


Hráčem s nejlepším zlepšením byl podle hlasování Jakub Slavík z BK Opava. Dvaadvacetiletý forward si polepšil na průměr 9,5 bodu za zápas, k tomu přidává 6,6 doskoku, zlepšil svoji trojkovou střelbu z 18 na 30 procent, v užitečnosti se vyšplhal na číslo 12,5 a v minutáži si polepšil z 14 na 26,6 minuty na zápas. ”Je to motivační ocenění, pro mě skutečně dost motivační, a jsem za něj strašně moc rád. Bude mě to tlačit, abych na sobě pracoval dál a neusnul na vavřínech,” slibuje laureát z druhého týmu dlouhodobé části.

Výsledky hlasování
MVP sezóny: Adam Číž (Kolín)
Kouč sezóny: Dino Repeša (USK Praha)
Obránce sezóny: Retin Obasohan (Nymburk)
Hráč s největším zlepšením: Jakub Slavík (Opava)
Nejlepší pětka sezóny: Adam Číž (Kolín), Vojtěch Hruban, Hayden Dalton (oba Nymburk), Lee Skinner (Kolín), Šimon Puršl (Brno) 
Nejlepší česká pětka sezóny: Adam Číž, Vojtěch Hruban, Lukáš Palyza (Nymburk), Šimon Puršl, Petr Bohačík (Opava)
Nejlepší zahraniční pětka sezóny: Retin Obasohan, Omar Prewitt (Nymburk), Hayden Dalton, Lee Skinner, Domagoj Proleta (USK Praha)

Kromě ankety Hvězdy Kooperativa NBL byly také vyhlášeny výsledky soutěže Kooperativa Faktor, kde se z vítězství radoval svitavský pivot Delvon Johnson, jenž si jako odměnu odnesl částku 50 000 Kč. Více ZDE.
Medailisté Kooperativa Faktoru: 1. Delvon Johnson (Svitavy), 2. Thomas Dunans (Pardubice), 3. Dalibor Fait (Ústí n. L.) 

Nahoru