Mladí Válečníci v prestižních evropských soutěžích

Mladí Válečníci v prestižních evropských soutěžích 22.8.2023

Děčínský mládežnický klub se rozhodl pro další krok ve svém rozvoji a pro letošní sezonu přihlásil tým Válečníků U15 do European Youth Basketball League (EYBL)! O level lepší soutěž, než je CEYBL, kde v loňském ročníku získali stříbrné medaile. Zajímavá skupina je hned v prvním turnaji zavede do Říma, kde se utkají s velmi zajímavými soupeři.

Úřadující Mistři ČR z kategorie U14 budou tak moci sbírat další cenné zkušenosti.

Navíc tým Válečníků U13 bude hrát již vyzkoušenou a dobře fungující soutěž Central European Youth Basketball League (CEYBL), ve níž bude Děčín jeden z turnajů opět i pořádat... Tým vyhrál v loňském ročníku kvalifikaci o MČR U12, které nakonec Děčín pořádal a kde domácí obsadili konečné 5.místo.

Plánovaná účast v nově se tvořící dívčí složce CEYBL pro naše Válečnice bohužel nevyšla, jelikož se soutěž kvůli malé účasti zatím nerozeběhla...