Matěj na Ferratě

Matěj na Ferratě 13.6.2023

V pondělí 12. června byla splněna jedna sázka. Matěj Svoboda před letošním Final 4 Českého poháru slíbil, že pokud jeho tým - BK ARMEX Děčín zvítězí, vystoupá na pýchu děčínského turistického ruchu - na Via Ferratu na Pastýřské stěně naproti zámku. Před turnajem bylo ve hře celkové vítězství, což bylo po delší době příjemné oživení a hrálo se o první velkou trofej v nezvykle vyrovnaném basketbalovém ročníku v České republice. Jak se později ukázalo, podobný příběh napsala i Kooperativa NBL a její atraktivnost tak výrazně stoupla. Po takto dramatickém ročníku, kdy Děčín skončil v lize těsně pod vrcholem po neskutečném průběhu vyřazovacích bojů, došlo na plnění sázky od jednoho z lídrů týmu.

Pondělní akci pak doplnili kondiční trenér Honza Murín, člen klubové Rady Pavel Kolouch, a také Ladis Zeman, tvůrce exkluzivního dokumentu, jehož premiéra se odehraje 1. září v děčínském kině Sněžník... A záběry z Ferraty se tam objeví také... ;)  

O jakou šlo sázky, mezi kým a kdy?
Šlo o hecovačku Petra Hamtáka před Final4 ČP. Přišel s nápadem, aby vždy jeden hráč z každého týmu, vyslovil nějakou výzvu, kterou splní v případě vítězství.

Kdo vymyslel Ferratu a jak moc velké přemáhání to pro Tebe znamenalo? 
Ferratu jsem v podstatě vymyslel já sám. Říkal jsem si, že by to mohlo být zajímavé jak pro mě tak i pro fanoušky a i samotný Děčín je touhle ferratou jedinečný.

Cos o ní předtím věděl, a kývnul si na to bez váhání?
Nevěděl jsem vůbec nic, jen jsem na ni koukal každý den.

Kdo Tě nejvíc hecoval a nepřemýšlel si o vykroucení? 
Nikdo mě moc nehecoval, spíše náš kondiční Honza Murín mě neustále uklidňoval, že to zvládnu ať se nebojím.

Jaký to byl nakonec pocit, a měl si po cestě nějakou krizi?
Pocit to byl skvělý moc jsem si to užil a i když jsem se nejdříve dost obával, tak se mi to zalíbilo a věřím, že jsem nelezl naposled. Krizi jsem měl možná jednu malinkou, tak zhruba uprostřed cesty jsem nevěděl kam dál šáhnout, ale Honza který lezl hned za mnou mi poradil a pak už to šlo hladce.

 

Obsáhlejší samostatný rozhovor naleznete také na ligovém webu: https://tinyurl.com/yeypzjnk

 

Nahoru